Son Dakika Haberler
“width=“1080

SEVGİ GELECEK VE HATIRALAR

SEVGİ GELECEK VE HATIRALAR
Okunma : 2.735 views Yorum Yap

Merhaba Sevgili Sarıyer times okuyucuları…
Kısmet te bunları yazmak varmış ,uzun aranın sonu bugünmüş diyerek farklı bir konu ile karşınızda olmaktan son derece mutluyum.…
sevgili arkadaşım ve Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü vede imtiyaz sahibi Mustafa Balcı bey , hep yazmamı istiyordu..Ben kararsız kalmıştım. Sonra başlamıştım yazmaya, sizlerle birlikte olmaya. Ancak çesitli sağlık sorunlarından dolayı bu günlerede yazılarımı ertelemek zorunda kalmıştım.
Konumuz ‘SEVGİYİ GELCEĞE NASIL AKTARIRIZDAN ’ den açılınca yazmaya karar verdim..
Yaşamım boyunca ingilizce öğretmeni ve bankacı olarak çalıştım.Şimdilerde ise sizler ile böyle köşe yazılarımızda hasret gideriyorum.
Bizler hayatımızın her bir anında, şimdilerde cep telefonları ile ,daha önceleride ise fotoğraf makinaları ve hatıra defterleri ki-bazılarıda anı defteri der- ile Fotoğraflarımızı ve yaşadıklarımızı bir bütün olarak hep ‘ ANI’larımızda yakalamak isteriz..O Mutlu anımızı ve yaşadıklarımızı ölümsüzleştirerek gelecek nesillere aktarmak isteriz. …
Ya da o mutsuz anı yakalamak ve geleceğimiz olanlara hatalarımızdan örnekler sunmak isteriz..
Ama yinde hem hatıra defterlerimiz hemde siyah beyaz resimlerimizde yada fotoğraf sanatçılarının dediği Kadrajımız Mutlu bir ‘KARE’ ise Mutluluğumuz ikiye katlanır..
Meslektaşlarımız arasında[öğretmenler ve bankacılar arasında] espiri konusu da olmuştur ‘ YAŞAMIN SEVGİYLE DOLSUN’’ diye..
Bugün dünyada gittikçe tükenen sevgi ile okunan günlük yazmaları ve hatıra defterlerini hatırlama günü olsun. Olsunki geçmişteki hata ve mutluluklarımızı hatırlayalım. Niyemi yaşadıklarımızı koruma altına almalı`,
Yazmalıyız ki AYDIN olsun gelecek insanlar, Ailesine, Çocuklarına, ve Arkadaşlarına karşı AYDIN SEVGİ DOLU olsunlar .Doğruyu, yanlışı, İyiyi, kötüyü, Önceden görsün tedbir alsınlar diye. Bir insan olarak onlara ‘SEVGİ’ den bahsetmeli ve sevgiyi öğretmeliyiz. Anne-Babaların ebeveyn olarak çocuklarına, bırakacakları en iyi miras bence budur.
Dünya’da en büyük ğitim modeli,‘YAŞAYARAK ÖĞRENMEK’ diyorlar.
Bende diyorumki yaşadıklarımızı göstererek öğretelim ….Bence yaşamadan bilmeli, görmeli insan.Hem siyasi ,hem ekonomik olarak geleceğe, doğru adımlarla ilerlemeli, Geçmişinden ders almalı.
Günlük tutup geleceğinize ışık olmanız dileği ile hoşcakalın lütfen her şeyde AYDIN VE ÖRNEK kalın.

BİLAL BAŞPINAR
20.TEMMUZ 2022

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)