Son Dakika Haberler

Örtülü Savaşın Sivil ve Ajan Karargâhları Bülent ESİNOĞLU

Örtülü Savaşın Sivil ve Ajan Karargâhları Bülent ESİNOĞLU
Okunma : 67 views Yorum Yap

Suriye’deki örtülü savaşın yürütülebilmesi için, Haçlılar ve işbirlikçilerince, kurulan kampların iki çeşit olduğunu halkımız bilmiyordu.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öğrenmiş olduk.

Sivil kamplarda, Suriye’de savaşan teröristlerin akrabaları ve yakınları kalmaktadır. Ajan kamplarında ise, savaşan askerler ve onları eğiten Amerikalı ve İngiliz ajanlar bulunmaktadır.

CHP milletvekilleri ajan karargâhlarını görmek isteyince, girmelerine izin verilmedi.

Davutoğlu diyor ki “ sivil kampları görmek iterseniz gerekli kolaylığı sağlarız, ancak askeri kamplar hassas yerlerdir.” Olmaz.

Buraya kadar yazdıklarımı zaten biliyorsunuz.

Bu gün Zaman Gazetesinde önemli bir haber, manşetten verildi.

“Suriye Türkiye sınırı, geçici bir süreliğine, Türkiye’ye geçişe durduruldu”  Bu haberin altını okuduğunuz da, yurtlarda ve okullarda yer kalmadığı, okulların açılmasına yakın bir zamanda, sıkıntıya düşüldüğü belirtiliyordu.

Anlıyoruz ki, geçişler sivillere kapalı, ajan ve El-Kaide militanlarına lojistik için açık.

Davutoğlu’nun açıklamalarından ve kamplarda gelinen bu son durumdan, şu mesajı çıkarmak mümkün. Davutoğlu’da zaten özetle bunu söylüyor.

Batıya mesaj; Ey Batı, beni bir bataklığa soktunuz ki, ülke içinde iktidarım zorlanıyor. Siyasi bedel ödemekteyim. Beni rahatlatacak, iç siyasette, yoluma devamı sağlayacak siyasi destek verin.

Katar ve Suudi Arabistan’a mesaj; Ey Sünniler, sizin adınıza burada yürüttüğümüz örtülü savaş, bize çok pahalıya patlıyor. Elinizi cebinize sokun, dolar gönderin.

Önce, iç siyasette neden zorlandığını anlamaya çalışalım.

Halkı emperyalist düşünceye sahip olmayan bir ülke, emperyal bir savaş yürütemez.

İslam ülkesinin, bir başka İslam ülkesine emperyal savaş yürüttüğünü tarih yazmaz. Fetihler vardır. Karakteri emperyal değildir.

İnsani paylaşım ve dayanışma değerlerinin tümünü, tüm halkta değersizleştirmeden, emperyal savaşlar, sadece bir avuç emperyalist işbirlikçisi ile yürütülür. Bu da sürdürülebilir değildir.

Suriye devleti, isyancıları ve hainleri temizledikçe, Türkiye’deki ajan karargâhlarının durumu zorlaşıyor.

Kamplarda kendi aralarında ayrışmalar oluyor. Silahlı çatışmalara varan, durumlar ortaya çıkıyor.

Antep, Hatay ve Urfa halkı fevkalade huzursuz durumdadır.

Amerika ve Batının bir kısmının, örtülü savaşta ısrar etmesi, Türkiye’nin tek başına askeri müdahalesi durumunda, Rusya ve İran faktörünün gittikçe büyümesi, Eşbaşkanları zora sokmuş durumdadır.

Hem örtülü savaş karargâhları, hem bölücülerin yoğunlaşan saldırıları, şimdiye dek sürdürülen teslimiyetçi siyasetlerin sonunu getireceği kesindir.

Ajan karargâhlar kapatılmadan, bölücülüğe karşı topyekûn savaş ilan edilmeden, gidilecek hiçbir yol yoktur.

Amerika’nın memuru konumunda olanlar ile bunu yapmak olanaksızdır.

Türk Halkı, aklını başına almazsa, ödeyeceği bedel vatan toprağıdır.

bulentesinoglu@gmail.com