Son Dakika Haberler

UCİM Velilere Farkındalık Eğitimi

UCİM Velilere Farkındalık Eğitimi
Okunma : Yorum Yap

UCİM Velilere Farkındalık Eğitimi. UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği İstanbul Temsilciliği tarafından 30 Aralık 2022 tarihinde İstanbul Veli Akademileri Projesi kapsamında Kartal Emine ve Hasan Aytaçman İlkokulu ve Anaokulu velilerine yönelik “Çocuk İhmal ve İstismarının Hukuki ve Psikolojik Boyutları” konusunda eğitim verildi.

Çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi için toplumun her kesimine ulaşmayı hedefleyen UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Kartal Emine ve Hasan Aytaçman İlkokulu ve Anaokulu velilerine yönelik farkındalık eğitimi verdi.

UCİM İstanbul Hukuk Koordinatörü Av. Gülşah Gül, katılımcılara çocuk kavramının anlamı, çocuk istismarının türleri, cinsel istismar şüphesi ya da istismara uğradığı bilinen mağdur çocuğa yaklaşım, çocukla nasıl iletişim kurulması gerektiği, çocuğun cinsel istismarı suçuna dair yasal düzenlemeler ve suça karşı ihbar yükümlülükleri ile başvurulabilecek makamlar, Çocuk İzlem Merkezleri’nin (ÇİM) işleyişi ve yargılama sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmerde bulundu. Eğitimin ardından soru cevap kısmına geçildi.

Çocuk İhmal ve İstismarının Hukuki ve Psikolojik Boyutları, Farkındalık eğitiminde psikoloji eğitimini  Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç verdi.

Katılımcılar eğitimden çokça istifade ettiklerini ve memnuniyetlerini belirterek UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ne destek olacaklarını ilettiler.

UCİM verdiği birçok eğitimde olduğu gibi bu eğitimde de çocuk istismarını
farklı boyutlarda ele alarak ebeveynler üzerinde büyük farkındalık yarattı.
UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği İstanbul
Temsilciliği, önleme çalışmaları kapsamında toplumun her kesimine ulaşmaya
ve “ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARI” konusunda farkındalık eğitimleri vermeye
devam edecek.

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği
İstanbul Önleme Ofisi
A: Nisbetiye Mah. Belediye Sitesi Yolu Sok. A6 Blok 15 AG Beşiktaş/İSTANBUL
T: 0 538 491 69 79

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)