Son Dakika Haberler

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’
Okunma : 160 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi ve İZEV, ‘2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında çok anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. 1 Nisan’da ‘Farklıyız ve biz de varız!’ temasıyla İstinye Karting alanında gerçekleşecek turnuvada, zihinsel engelli gençler ve 16 farklı sektör temsilcisi kıyasıya yarışacak.

Sarıyer Belediyesi,  İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) işbirliğiyle ‘2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 1 Nisan’da ‘Farklıyız ve biz de varız!’ temasıyla gerçekleşecek olan etkinlikte, engelli gençler, aileleri ve sevenleriyle bir araya gelecek.

Karting turnuvasıyla otizm farkındalığına dikkat çekilecek etkinlikte, Vakfın desteklediği zihisel engelli gençlerin öncülüğünde oluşturulacak takımlarda, sektörün önde gelen isimleri yarışırken, etkinliğin her aşamasında yine engelli gençler görev alacak. Turnuva birincisine İZEV Vakfı sosyal sorumluluk projesi olan ‘Sanat ve Biz’ için Nadir Gold tarafından özel olarak üretilen hatıra altını hediye edilecek.

BULUŞMA YERİ: İSTİNYE KARTİNG ALANI

Destek amaçlı üretilen koleksiyon altınlar bu etkinlik kapsamında satışa sunularak engelli gençlere destek sağlanacak. İstinye Karting alanında 14.30 itibariyle gerçekleşecek turnuvada 16 farklı sektör öncüsü yarışacak. Siyaset, basın, sinema, edebiyat ve ekonomi dünyasının önde gelen isimlerinin yarışacağı özel etkinlikte, tüm sektörlerde otizme dair bir hassasiyet oluşturulması hedefleniyor.

PROGRAM:

Tarih    : 1 Nisan 2018 – Pazar

Yer      : İstinye Karting Alanı (İstinye Mahallesi, Bostan Sk. No:9, 34460 Sarıyer/İstanbul)

Saat    : 14.30