Son Dakika Haberler

3. Kilyos Kum Zambakları Festivali Başladı.

3. Kilyos Kum Zambakları Festivali Başladı.
Okunma : 150 views Yorum Yap

DSC_0087Kilyos Çevre Koruma Derneği tarafından organize edilen Kum Zambakları festivali açılışı Kilyos Kültür Merkezi önünde yapıldı.

Etkinlik kapsamında Sarıyerli yazarlar da kitap imzalayarak destek verdiler. Festivalde Güler Sönmez’in fotoğraf sergisi, Kum Zambakları ile ilgili slayt gösteriler düzenlendi.
Dernek üyesi kadınların her biri etkinlikte Kum zambağı kıyafeti giydiler.
Dernek başkanı Güler Sönmez, 3 yıldan beri gerçekleştirilen Kilyos Kum Zambakları Festivali’ni uluslararası alana taşımak istiyoruz diyerek Sarıyer belediyesine ve CHP ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.
 
Sarıyer belediye başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Sarıyer’in her yerinde bir çok festivale imza attıklarını, bunlardan bir tanesi Kilyos Kum Zambakları olduğunu, Güler hanımın başlattığı bu proje bugün 3 yaşına gelmiş ve bizler sadece destek oluyoruz. Kilyos bizim için önemli bir mahallemiz, Burada bulunan tesislerimizde Vanlı depremzedeler vardı. Kilyos halkı bu misafirimize sahip çıktı. Kilyos misafirperliği bugün Türkiyenin her yerinde konuşuluyor dedi.
 
Festivale katılan yazarlardan İbrahim Balcı, Tuncay Dağlı, Emine Koç, Emine Topçu,Ersen Serdarlı, Aynur Tümen, Varol Süzer kitaplarını imzaladı.
DSC_0067
DSC_0069DSC_0099