Son Dakika Haberler

Adamın gidişi..Yağmur Yıldırım

Adamın gidişi..Yağmur Yıldırım
Okunma : 228 views Yorum Yap

İzledi kadın adamının gidişini, ayakları birbirini kovalarcasına hızlıydı. Kadın öylece kala kaldı, sadece adamın arkasından bakabildi. Adamın öptüğü yanaklarını şimdi masum gözyaşları ıslatıyordu. Kadın izliyordu erkeğinin gidişini, tüm insanları yok sayarcasına hıçkırarak ağlamaya başladı.

Yere bıraktı kendini insanları umursamamaya devam ederek ağladı kadın.

Adamı sonu olmayan bir yolda gidiyordu onun için ve adam dönse bile kadın artık istemeyecekti. Yalnızlığı hissetti kadın, bir zamanlar adamın sımsıkı sardığı vücudu şuan nedensiz yere titriyordu. Yerden kalktı usulca, savaşı kaybetmek üzere olan askerlerin ağırlığı vardı üstünde.

Hızlı adımlarla yürümeye başladı İstanbul’un sokaklarında.

İnsanlar kadının akmış makyajına ve dilinde ki küfürlerine bakıyordu sadece. Hiçbiri kadının kalbinin acıdığı görmüyordu oysa ki. Adımlarını hızlandırdı kadın, bunu hayatında yapması gerektiğini yeni farketmişti. Hep başkalarına uyarak yavaşlatmıştı hayatını ve hatta çoğu zaman birine takılıp kalmıştı. Ama yola beraber çıktığı insan onu bırakıp gitmişti hem de hiç sevmediğini söyleyerek. Beraber güldüklerinde hep çok seviyordu oysa ki adamı onu. Ama adamı artık kadından daha alımlı daha çekici birini bulmuştu. Ama kadın o diğerinden daha güçlüydü daha sağlamdı aslında çünkü kadının ihaneti vardı bedeninin üzerinde.

Kadın kendini artık ihaneti ve kiniyle savunacaktı. Çünkü canı yanmıştı.

Kadın adamını hep göğsünde uyuturdu, adam ise uyuduğu yere tam kadının kalbine ihanet etmişti. Eve girdiğinde eksikliği hissetti kadın. Adamıyla hiç beraber yaşamamışlardı ama adam sanki evde ki kokularını da götürmüştü. Kadın artık adamından iyi geceler mesajını almadan uyuyacaktı, adamını düşünerek uyuması da artık yalnış olacaktı.

Herşey eksilmişti kadının dünyasından, tek başına kalmıştı kadın dünyasında. Kimseler duymuyordu onun söylediklerini. Oysa ki tek sayıkladığı şey adamının ismiydi. Artık kimseye ihtiyacı yoktu kadının çünkü adam onun tek ihtiyacıydı, fakat tek ihtiyacı artık onu istemiyordu. Uzandı yatağına, izlemeye başladı gökyüzünü. Bakıyordu gökyüzüne ama görmüyordu, aslında görse hayatını aydınlatacak çok nedeni vardı kadının..

Yağmur Yıldırım