Son Dakika Haberler

AKP Diyarbakırda " Galip Ensarioğlu" Aday Gösteriliyor

AKP Diyarbakırda  " Galip Ensarioğlu" Aday Gösteriliyor
Okunma : 162 views Yorum Yap

galip_ensariogluBir millet vekili daha Büyükşehir adayı oluyor. AKP siyasi tarihindeki en son kozunu oynuyor, Varolmak savaşı veren AKP millet vekillerini aday göstererek seçmenleri etkilemeye çalışıyor.

AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayının Galip Ensarioğluolduğu iddia edildi. AKP’nin Hatay’da ise Adalet Bakanı Sadullah Ergin‘i aday göstereceği konuşuluyor.

Radikal gazetesinden Ömer Şahin‘in haberine göre, AKP Genel Başkanı ve BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan, yarın partisinin grup toplantısında Diyabakır Belediye Başkan Adayı olarak Galip Ensarioğlu’nun ismini açıklayacak.

Ömer Şahin’in yarın açıklanacak diğer adayların ise şöyle olacağını yazdı:

Hatay: Sadullah Ergin
Şanlıurfa: Celalettin Güvenç
Batman: Mehmet Emin Ekmen
Bayburt: Mete Memiş
Erzurum: Mehmet Sekmen
Van : Osman Nuri Gülaçar
Ardahan: Faruk Köksoy
Samsun: Yusuf Ziya Yılmaz
Iğdır: Mustafa Buluş
Hakkari: Osman Kızılban

 Açlık grevlerinde uzlaşmacı bir pozisyon almıştı

 Kürt sorununda barışçıl bir çözümü savunan ve KCK tutuklularının açlık grevi yaptığı süreçte uzlaşmacı bir pozisyon alan AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, çözüm sürecinin başlamasını desteklemişti. Ensarioğlu, bu sene verdiği bir röportajda “Öcalan, Türkiye için bir şanstır” ifadesini kullanmıştı. İş insanı Galip Ensarioğlu milletvekiliiğinden önce Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı gibi görevler yürütmüştü.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız