Son Dakika Haberler

Biz Gençler Kendi Yarınlarımızı İnşa Edeceğiz

Biz Gençler Kendi Yarınlarımızı İnşa Edeceğiz
Okunma : 148 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Mayıs ayı 1. Oturumunu gerçekleştirdi.

Sarıyer Belediyesi CHP İBB Meclis üyesi Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Melendiz Dalyan İzgi Meclis oturumunda gündem dışı yapmış olduğu konuşmasında, 1 Mayıs İşçi Bayramı, Anneler günü dolayısı ile  Zübeyde hanımı saygıyla andı ve 100. Yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı hakkında konuştu.

Av. Melendiz Dalyan İzgi kürsüden yapmış olduğu konuşması.

Mayıs ayı birçok anlamlı günü bünyesinde barındırıyor.

Bunlardan bir tanesi geçen hafta Bakırköy’de coşkuyla kutladığımız 1 Mayıs..

Toplumların yükü emekçilerin omuzlarındadır.Yeryüzünde inşa edilen ne varsa emekçilerin alınteriyledir.Ancak ne yazık ki Tolstoy’un da dediği gibi ‘Ekmek pahalı, emek ucuz.’

Günden güne artan iş kazaları, güvencesiz, güvensiz çalışma ortamları, sermaye sahiplerinin gölgesinde emeği görünmez kılıyor..

Ülke genelinde, plansız nüfus artışı, istihdam alanlarının yetersizliği, talep artarken pastanın aynı kalması neticesinde TÜİK verilerine göre işsiz sayısı 4,7 milyona ulaştı.

Emeğin, dayanışmanın, özgürlüğün, demokrasinin ve barışın bayrağını dalgalandıracağımız güzel günleri hep birlikte inşa edeceğiz.

Emekten bahsetmişken, emektar annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

Çocuk yetiştirmek gerçekten emek istiyor. Sarıyer Belediyesi olarak daima annelerimizin arkasındayız.

Bir yandan toplumsal hayatta var olma mücadelesi veren, bir yandan da o topluma faydalı bireyler yetiştiren tüm kadınlarımızı sevgiyle selamlıyorum..

Bir ulusu esaretten çekip kurtaran; o dahiye hayat veren Zübeyde Hanımı da saygıyla anıyorum..

Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 100. Yılındayız..

Atatürk 19 Mayıs benim doğum günüm, demiştir. Yalnızca onun değil, Türkiye Cumhuriyetinin de doğduğu gündür.

19 Mayıs 1919 karanlığa karşı direnişin,Cumhuriyetin kuruluşuna giden haklı yürüyüşün başlangıcıdır.O gün başlatılan özgürlük ve bağımsızlık yürüyüşü 1 asırdır bu topraklarda devam etmekte..

Tüm ümidim gençlerdedir, diyerek Atatürk’ün gençlere atfettiği bu gün de şunu söylemek isterim ki; biz gençler kendi yarınlarımızı kendimiz inşa edeceğiz, her şeye rağmen karanlıkları aydınlatmaya devam edeceğiz.