Son Dakika Haberler

Boğaziçi Efsanesi PARK FORA Michelin Plaketi aldı

Boğaziçi Efsanesi PARK FORA Michelin Plaketi aldı
Okunma : Yorum Yap

İstanbul Boğaziçi’nin efsanesi PARK FORA Kuruçeşme’de deniz kenarında 1996 yılından bu yana deniz ürünleri be balık restoranı olarak faliyet gösteriyor. Ali Rıza Yılmaz’ın kurduğu 27 yıllık Park Fora MICHELIN İstanbul 2023 Seçkisi’nde ödülünü aldı.

MICHELIN Rehberi İstanbul 2023 Seçkisi’nde yer alan restoranlara, Restoran Plaketleri Gastronometro’da düzenlenen özel bir tören ile sahiplerine dün teslim edildi.

MICHELIN REHBERİ : En yeni destinasyonu İstanbul olan MICHELIN Rehberi İstanbul 2023’ün ilk seçkisinde yer alan 53 restoran, plaketlerini restoranlarının girişinde sergileyecekler. Dünyanın en prestijli restoran tavsiye rehberlerinden biri olarak kabul edilen MICHELIN Rehberi’nin partneri oldu. MICHELIN Rehberi İstanbul 2023 Seçkisi’nde yer alan 53 restoranın şefleri ve yeme içme sektörünün temsilcilerinin katıldığı törende, Park Fora adına Mutfak Şefi Musa Değirmenci plaketi aldı.  Tören ardından da tadımlar ile lezzetli ikramlar geceye renk kattı.

MICHELIN Rehberi’nin Bakış Açısı

Izgara, menüer, buğulama, tandır… Park Fora’da balığınızın en sevdiğiniz tarzda pişirilmesini isteyebilirsiniz. Bu geleneksel deniz ürünleri restoranında, her zaman mevsimine uygun ve olağanüstü tazelikte ürünler sunuluyor. Bu restoranın ıstakoz yemekleri oldukça ünlü. Deniz kıyısında olması ve Boğaz manzarası da büyük bir artısı.

Park Fora
Muallim Naci Caddesi No:54/A, Cemil Topuzlu Parkı, Kuruçeşme/Beşiktaş, Istanbul, 34347, Türkiye

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)