Son Dakika Haberler

CHP BELEDİYELERİNE KURULAN TUZAK

CHP BELEDİYELERİNE KURULAN TUZAK
Okunma : 94 views Yorum Yap

2018 Emlak Vergi Degerleri Belediyelerde, Muhtarlıklarda İstanbul’un bazı ilçelerinde %400 lere ulaşmış durumda. Yurttaşlar bazı ilçelerde tepkilerini itiraz yolu ile göstermeye başladı.

Beşiktaş Emlak Vergi düzenlemeleri neticesinde 23 Mahallesi bulunan Beşiktaş’ta Muhtarlar isyan etti.

Emlak Vergilerinin bu kadar yüksek tutulması CHP’nin oy aldığı ilçelerde ve mahallelerde bu artış ile kendi ayağına kurşun sıkmaktan öteye geçmiyor. CHP Kurmayları bu fahiş artışı tekrar düşünmelidir.

Yasaya göre..
“Büyükşehir belediyesi bulunan illerde takdir komisyonu kararları; vali veya vekâlet vereceği memurun başkanlığında defterdar veya vekâlet vereceği memur, vali tarafından görevlendirilecek tapu sicil müdürü ile ticaret odası, serbest muhasebeci mali müşavirler odası ve esnaf – sanatkârlar, sanatkârlar odaları birliğine görevlendirilecek birer üyeden oluşan merkez komisyonuna imza karşılığında verilir” denmektedir.

Bu kurumlar İktidar kadrolarıdır. CHP İlçelerinde özellike yüksek fiyat üzerinden değerler biçmektedirler. Bu bir oyundur. Bir tuzaktır. CHP Belediyeleri elindeki imkanları kullanmalı ve gereğini yapmalıdır. Vergisini veren, iskanlı evlerde oturan ve yasalara uyan bu yurttaşlara zulüm edilmektedir.

Yasaya göre, Emlak Vergi Değerlerine itiraz suresi eylül ayının ilk hafta sonuna kadardır.

KURUMLAR TEKNOLOJİ ÇAĞINI YAKALAYAMADI

21. Yüzyılın ilk çeyreğinde Dünya teknoloji çağda yaşarken, Tüm kurumlar e-devlet, e- belediye, e-maliye- e-savcılık, e-muhtarlık sistemine geçmişken yurttaşlar için hayati önem arzeden Emlak Vergi Değerleri askı süreleri içerisinden neden internet ortamında yayınlanmamaktadır.

İnsanların yoğun iş temposu, yaz tatili, nedeni ile resmi kurumlarda mesai saatlerinde inceleme ve itirazı gerektiği şekilde yapılamamaktadır. Verilerin dijital ortamda kurumların internet sayfalarında yayınlanması insanların kolay ulaşması açısında çok önemlidir. Askı süreci internet ortamında ilan edildikten sonra yayınlanmalıdır. Yurttaşların belediye ve muhtarlıklara gitmeden bu verilere ulaşmaları sağlanmalıdır.

Sarıyer Times