Son Dakika Haberler

CHP SARIYER SEÇİM STARTINI YİNE İSTİNYE’DEN VERDİ

CHP SARIYER SEÇİM STARTINI YİNE İSTİNYE’DEN VERDİ
Okunma : 126 views Yorum Yap

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı, İstinye’de ilk seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. Oldukça kalabalık ve coşkulu geçen açılışta CHP seçim çalışmaları startını verdi. Sarıyer’in sevilen isimlerden Çağrı Emlak’ın sahipleri Celal Çınar ve Galip Çınar kardeşler ofislerini hiç bir ücret almadan CHP’ye seçim boyunca tahsis etti.

24 Haziran erken seçimine az bir süre kala Sarıyer genelinde partilerdeki seçim çalışmaları da hız kazandı. İstinye’de gerçekleştirilen görkemli açılışta çok sayıda partili bir araya geldi.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, hedeflere ulaşmak için el ele verilerek büyük emeklerle çalışılacağını belirterek açılış coşkusuna ortak olan herkesi de selamladı. Yalınkılıç, göreve geldiği günden bu yana erken seçimle birlikte hız kesmeden sürdürdükleri çalışmalarda yer alan partililere de büro açılışlarının devam edeceğini belirterek aynı enerjinin hep devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Genç; “Aynı coşku ve özgüvenle yola devam”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP olarak çalışılması halinde seçimde avantajların çok fazla olduğunu belirterek; “Yolumuz açık ve bu yolda yürümemiz lazım. Yolda yürürken de taşları temizlemek ve mümkün olduğu kadar da yol kenarındakilerin de elinden tutup yola çekmek lazım. Gerçekten demokrasiye ve parlamenter sisteme inanan herkes yol kenarında bekliyorsa alınmalıdır. CHP olarak bu sene yapılacak olan seçimin ilk irtibat bürosu açılışındayız. 2009’da da seçim kampanyalarına İstinye’den başlamıştık. Şimdi yine aynı coşkuyla ve özgüvenle yolumuza devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun, yollarımız açık olsun. Türkiye Cumhuriyeti’ne, devletine ve yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Zeybek, “Parlamenter sistemi yeniden inşa edeceğiz”

Gökan Zeybek ise şöyle konuştu, “Biz parlamenter demokrasiyi geri getirmek için Cumhurbaşkanlığı seçim sistemini kazanmak istiyoruz. Ülkede egemen olan tek adam anlayışı yerine parlamenter sistemi yeniden inşa edecek bir düzen kuracağız. Seçime giderken bugün bu seçim bürosunda ben sayın genel başkanımızın bütün örgütümüze söylemesi gereken vaatlerini söylemek istiyorum. Eğitim, adalet, ekonomi, hukuki güvence ve dış politikada bütün ülkelerle barışık olan bir ülke.”

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY