Son Dakika Haberler

CUMHURİYET’İN ÇOCUKLARI 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI

CUMHURİYET’İN ÇOCUKLARI 29 EKİM’İ COŞKUYLA KUTLADI
Okunma : 104 views Yorum Yap

İz Sarıyer Hareketi, Cumhuriyet’in ilanının 95. yılında ‘Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği’ organize etti. Sarıyer Belediyesi Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’nde gerçekleşen etkinlikte çocuklar, 29 Ekim’i ‘Barış için müzik’, tiyatro, oyun ve çeşitli gösterilerle  kutladı. Ellerinde Türk bayraklarıyla salonu dolduran minikler, Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte kutlama pastası kesti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümünde, her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram coşkusu tüm Sarıyer’i sardı. Sarıyer Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, İz Sarıyer Hareketi’nin organize ettiği ‘Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği’ Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yüzlerce çocuğun ve ailenin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleşti.Geleceğe iyi bir iz bırakıyoruz” sloganıyla yola çıkarak sosyal ve ekonomik alanda çalışmalar yürüten İz Hareketi, hazırladığı birbirinden eğlenceli etkinliklerle çocuklara hem Cumhuriyet’in önemini anlattı hem de keyifli bir gün geçirmelerini sağladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’inde katıldığı etkinlik Barış İçin Müzik Senfoni Orkestrası ve Korosu’nun verdiği konserle son buldu.

DOYASIYA EĞLENDİLER

Ülkemiz için en önemli günlerden biri olan Cumhuriyet Bayramı’nın coşkulu bir şekilde kutlandığı şenlik,Cumhuriyet temalı interaktif evet – hayır oyunu ile başladı. Palyaço, çeşitli oyunlar, gösteriler, tiyatro ve birbirinden renkli etkinliklerle devam eden programda 95.yıl kutlama pastası kesildi. Gün boyunca doyasıya eğlenen çocuklara etkinlik sonunda çeşitli hediyeler verildi.