Son Dakika Haberler

DEFNE’YE ALTERNATİF BELEDİYE BİNASI

DEFNE’YE ALTERNATİF BELEDİYE BİNASI
Okunma : 4.930 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Defne’ye alternatif belediye binası kuruyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hatay’da Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu çadır kentleri ziyaret etti.

Başkan Genç’e; Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Polat, Sarıyer Akademi Koordinatörü Sami Görey ve Sarıyer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Meltem Yücel Pir de eşlik etti.

Hatay bir miras. Bu mirasa sahip çıkmak zorundayız

Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu çadır kentlerde özellikle kadın ve çocuk depremzedelerin sorunlarını dinleyen Başkan Genç, çocuklar için kurulan açık ve kapalı oyun alanları ile Defne Belediyesi Hizmet Binası inşaatını da inceledi. Depremin ilk gününden beri bölge halkının yanında olduklarını ifade eden Başkan Şükrü Genç, “Hiç olmazsa bu dönemden sonra yapılan hataları silme gayretinde olmalıyız. Hatay bir miras. Bu mirasa sahip çıkmak zorundayız. Dayanışmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” dedi.

DEFNE’YE ALTERNATİF BELEDİYE BİNASI

Hatay’da eğitimin devam etmezi adına da önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Genç, “Hatay Defne Harbiye Bölgesi’ndeyiz. Başından beri amacımız yaşamı yeniden ayağa kaldırmaktı. En azından depremzede vatandaşlarımızın günlük yaşantısında karşılaşabilecekleri temel sorunları çözmek. En önemlisi de çocukları ayağa kaldırmak. Çünkü onların bu ortamdan psikolojik olarak etkilenmemeleri mümkün değil. O etkiyi azaltmak için çalışıyoruz. Bu bir vesile olmalı. Sadece Sarıyer Belediyesi değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi burada. Sevgili Ekrem Başkan, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve de diğer belediye başkanlarımız bölgede ciddi şekilde çalışmalar yürütüyor. Defne’de şu an yıkılmış belediye binasının yerine alternatif belediye binası yapıyoruz. Arsuz ve Samandağ’da da arama kurtarma ekiplerimiz var.

Defne’ye Sarıyer Akademi Kuruluyor

En önemli şeylerin başında eğitim geldiğini hep söylerim. Bu nedenle buraya Sarıyer Akademi’yi taşıyoruz. Depremden önce de zaten böyle bir projemiz vardı. Çadır kentte üniversiteye, liseye hazırlanan öğrencilerimiz var. Bu olumsuzluk kulağımıza küpe olmalı ve bir daha aynı hataya düşmemeliyiz. Yaşamı bizden sonrakilere gerçekten sıhhatli bir şekilde aktarabilmek için önce bizler görevlerimizi yerine getirmeliyiz.” dedi.

Defne’ye alternatif belediye binası kuruyor
Defne’ye alternatif belediye binası kuruyor
Defne’ye alternatif belediye binası kuruyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)