Son Dakika Haberler

DİDEM ENGİN ŞİŞLİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ YIKIMINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

DİDEM ENGİN ŞİŞLİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ YIKIMINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
Okunma : 30 views Yorum Yap

TARİHÎ LİSENİN ARSASINA ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE REZİDANS DİKİLEBİLSİN DİYE 5 BİNE YAKIN ÖĞRENCİNİN EĞİTİM HAKKI GÖRMEZDEN GELİNİYOR”

“BETON YERİNE EĞİTİME ÖNCELİK VERMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?”

TBMM Genel Kurulu’nda dün gerçekleştirilen uluslararası anlaşmalar ile ilgili kanun tasarılarının görüşmeleri sırasında Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU’na bir soru yönelten CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, İstanbul’un tarihi eğitim kurumlarından Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin yıkılmak istendiğini hatırlatarak “Beton yerine eğitime öncelik vermeyi düşünüyor musunuz?” diye sordu.

5 BİN ÖĞRENCİNİN EĞİTİM HAKKI GÖRMEZDEN GELİNİYOR

İstanbul’un, doğal güzellikleri kadar geçmişten bizlere miras kalan tarihî yapıları ve köklü kurumlarıyla da eşsiz bir şehrimiz olduğunu belirten Didem ENGİN, “Dünyada eşi benzeri olmayan tarihî silüetinin gökdelenlerle tahrip edildiği İstanbul’da beton sevdalıları şimdi de gözlerini tarihî Şişli Endüstri Meslek Lisesi arazisine dikti. Tarihî lisenin arsasına alışveriş merkezi ve rezidans dikilebilsin diye 5 bine yakın öğrencinin eğitim hakkı görmezden geliniyor” dedi.

NEDEN HALA İSTANBUL’A İHANET EDİYORSUNUZ?

Didem ENGİN, Hükümet’e “‘İstanbul’a ihanet ettik’ diye itirafta bulundunuz. Neden hâlâ İstanbul’a ihanete devam ediyorsunuz? Okulları yıkılmasın diye mücadele veren öğrencilerin, velilerin ve Şişli sakinlerinin seslerini ne zaman duyacaksınız? Beton yerine eğitime öncelik vermeyi düşünüyor musunuz?” sorularını yöneltti.

HÜKÜMET ÜYELERİ TOPU BİRBİRİNE ATIYOR

Didem ENGİN’in sorusuna yanıt veren Başbakan Yardımcısı Hakan ÇAVUŞOĞLU ise Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nin yıkım riski konusunda bir bilgisi olmadığını söyleyerek “Millî Eğitim Bakanlığımıza tevcih edeyim, size yazılı olarak cevap versinler” dedi.

Bunun üzerine konunun önemini hatırlatan Didem ENGİN, “Lütfen, acilen! Çünkü günlerdir zaten veliler, öğrenciler kapının önünde bekliyorlar ve okullarının yıkılmamasını, oraya alışveriş merkezi ve rezidans yapılmamasını istiyorlar” sözleri ile Hükümet’i konu hakkında duyarlı olmaya davet etti.