Son Dakika Haberler

Efsane Başkan Ali Yılmaz’ı Anıyoruz

Efsane Başkan Ali Yılmaz’ı Anıyoruz
Okunma : Yorum Yap

Ölümsüz Efsane CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ali Yılmaz, ölüm yıldönümünde Kilyos’taki mezarı başında anılacak. 5 Haziran 2007 de  vefat eden Ali Yılmaz için 6 Haziran 2023 Salı günü saat 11.00  Kilyos’ta bulunan kabristanında anma töreni yapılacak. 

Yoldaşları ve dostları her yıl geleneksel olarak toplanılan vefatının 16. yılı anma töreninde Efsane Başkan Ali Yılmaz’ı kabristanı başında anacaklar. 

Mücadelenin Simgesi BAŞKAN ALİ YILMAZ

Siyasal yozlaşmaya karşı dik duruşun, yöneten – yönetilen ilişkisindeki değişime siyasal yapının işleyişindeki yapılaşmaya, farklılaşmaya bağlı olarak siyasal ahlak ve siyasal kavramları bugün değişmiş ve içerik olarak genişlemiştir. Siyaset, propaganda ve inandırma yöntemlerinin yoğun olarak kullanıldığı bir alan olmuştur.

Yozlaşmanın hüküm sürdüğü bu yıllarda onurlu siyasetin omurgasını oluşturan insanlardan biri olarak dimdik ayakta duran ve ilçesinde büyük mücadeleler veren ve gelecek nesil için bir çok genç insan yetiştirmiş, bu gençler Sarıyer ilçe siyaseti ve Ulusal siyasette önemli görevler almışlardır. Siyasetin önder  başkanlarından olan Ali Yılmaz görev yaptığı döneminde CHP Sarıyer ilçesinin kendi binasına kavuşmasını sağlamış, CHP’nin kendine ait tapulu ilçe Başkanlık binasına sahip olmasını sağlayarak gelecek nesilleri ve ilçe başkanlarını  bugün nağmerde muhtaç etmemiştir.

ALİ YILMAZ KİMDİR?

Sosyal ve siyasi yaşamda Büyükdere için önemli çalışmalar veren, mücadele adamı ve 1980 öncesi CHP’de çeşitli görevlerde bulunan Ali Yılmaz ayrıca 1970’li yıllarda bir dönem DİSK Genel İş Sekreterliği görevinde de bulundu. DİSK davasından yargılanıp 42 ay hapis cezasına çarptırılan Ali Yılmaz onurlu hayatına birçok mücadeleyi sığdırmıştı. Ali Yılmaz 1991 yılında SHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve daha sonra İl Yöneticiliği görevinde de bulundu..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)