Son Dakika Haberler

HAKLAR HERKES İÇİN HER ZAMAN

HAKLAR HERKES İÇİN HER ZAMAN
Okunma : 96 views Yorum Yap


Her çocuğun tüm haklarının hayata geçmesi, çocuk haklarına duyarlı ortamlarda yaşam sürmesi için başlatılan çalışmalar neticesinde düzenlenen “Çocuk Hakları Festivali III” sona erdi.
Festivalin 2. gününde Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan 5 temel çocuk hakkını 5 ayrı öykü ile anlatan Süleyman Bulut ile çocuklar okuma atölyelerinde okudukları kitaplar üzerine söyleşi yaptılar. Kendilerine ayrılan 2 günde sahip oldukları hakları danslar, şiirler ve kısa film gösterileri ile anlatan çocuklar, haklarını yeryüzünde yaşayan bütün çocukların öğrenmesi için Çocuk Hakları’nın okullarda ders olarak öğretilmesini istediler.

Başkan Genç: O kadar güzel sahiplendiniz ki…

Çocuk Hakları Festivali’nin kapanış konuşmasını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, katılan tüm öğrenci, veli ve öğretmenlere teşekkür ederek şöyle dedi; “O kadar güzel sahiplendiniz ki, artık hiç bitmeyecek bir etkinlik haline geldi. Bugün burda olmak, özellikle biz büyüklere ders vermenin ötesinde bir yaşam sevinci de veriyor. Onun için ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizlerin yaşamını temin eden ailelerinize de teşekkür ediyorum.” SAGEM’lerin varoluş amacına da dikkat çeken Başkan Genç, SAGEM’lerin ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı. Sarıyer genelinde 11 olan SAGEM sayısını her mahallede olacak şekilde artırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Başkan Şükrü Genç’e anlamlı hediye
SAGEM öğrencileri, Başkan Genç’e atık maddelerden meydana getirdikleri fotoğraf çerçevesini hediye etti. Ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Eğitimden sorumlu danışman Selçuk Dereci, festivale katılan çocuklara birer katılım belgesi verdi.
Festivale Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) öğrencilerinin yanı sıra pilot okul seçilen Osman Saçmacı Ortaokulu,Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Mehmet Akif Ortaokulu katıldı.Çocuk kitapları yazarı Süleyman Bulut, etkinliğin ardından imza standında kitaplarını imzaladı.