Son Dakika Haberler

HAYVAN HAKLARI İHLALLERİNİ ARAŞTIRALIM

HAYVAN HAKLARI İHLALLERİNİ ARAŞTIRALIM
Okunma : 101 views Yorum Yap

“MECLİS YÜZBİNLERCE VATANDAŞIMIZIN BU TALEBİNİ GÖRMEZDEN GELEMEZ, GELMEMELİ!”

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, hayvanlara yönelik kötü muamele ve hak ihlallerini hatırlatarak “Kamuoyu vicdanı hayvan hakları konusunda çok rahatsız” dedi.

Aynı dünyayı paylaştığımız dostlarımız hayvanlara yönelik kötü muamele ve hak ihlallerinin artarak devam ettiğini belirten Didem ENGİN, “Aylar önce de bu konuda Meclis’te konuşmuştum ve hayvan dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirecek yasal düzenlemeler için bir an evvel tüm partiler birlikte çalışmalıyız demiştim” dedi.

HAYVAN HAKLARI İHLALLERİNİ ARAŞTIRALIM

Didem ENGİN, geçtiğimiz haftalarda konuyla ilgili vermiş olduğu araştırma önergesini de hatırlatarak “Hayvan hakları ihlallerinin bir daha yaşanmaması için Meclis Başkanlığı’na kapsamlı bir araştırma önergesi de sundum. Ama ne yazık ki Hükümet’ten bu konuda beklediğimiz desteği göremiyoruz” diye konuştu.

1 HAFTADA 230 BİN İMZA TOPLANDI

Oysa kamuoyu vicdanı hayvan hakları konusunda çok rahatsız” diyen Didem ENGİN, geçtiğimiz hafta change.org” isimli sitede başlatılan imza kampanyasına 1 haftada 230 bini aşkın imza toplandığını söyleyerek “Meclis yüzbinlerce vatandaşımızın bu talebini görmezden gelemez, gelmemeli!” dedi. 

TÜM MİLLETVEKİLLERİ HAYVAN HAKLARI KONUSUNDA DUYARLI VE SAĞDUYULU OLMALI

Didem ENGİN, tüm milletvekillerini hayvan hakları konusunda duyarlı ve sağduyulu bir işbirliğine çağırdı.​