Son Dakika Haberler

Kendi İmkanları ile Cumhuriyet Şenliği Yaptılar

Kendi İmkanları ile Cumhuriyet Şenliği Yaptılar
Okunma : Yorum Yap

Cumhuriyetimizim 100.yılı Şenliği Sarıyer’de CHP İlçe Başkanlığının sokağında Yönetim Kurulu, gençlik kolları ve kadın kolları kendi olanakları ile hazırlamış oldukları imkanları değerlendirme neticesinde çoşku ile kutlandı.

PM Üyesi Istanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, İl ve Kurultay delegeleri, Eski ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer Cumhuriyet Şenliğine katıldılar.

HEPİMİZİN GÖREVİDİR

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Volkan Yıldız Açılış konuşmasında, Cumhuriyet sadece bir yönetim biçiminin yada bir idare biçiminin adı değildir. Milletimizin bu topraklarda yaşama, var olma ve varlığını devam ettirme idaresidir. Önümüdeki tarihi iki günde Türkiye Cumhuriyetinin 100. yıldönümünü bütün sarıyerde çoşku ile yaşatacağız. 29 Ekim milletimizin bağımsızlığa ve demokrasiye olan inancının bir ifadesidir. Bu güzel günü sadece bir bayram olarak görmüyoruz. Aynı zamanda demokrasi, eşitlik ve özgürlük ilkelerinin Türkiye Cumhuriyetinin temel taşlarından olduğunun bir kez daha haykırarak söylemek istiyoruz. Cumhuriyet kolay kurulmadı, 1914’de Sarıkamış’a milletimiz çok çetin mücadele verirken, Erzurum lisesinin son sınıf öğrencileri okulun perdelerin çarşaf ve çuval yapıp tepede savaşan abilerine erzak ve mühimmat taşıdı, 1915 Çanakkalede üzerinde güneş batmayan bir imparatorluğa geçit vermedik. Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş medeniyete ulaşma hedefine bağlılığımızı gelecek nesillere taşıma sorumluluğumuzu omuzumuzda taşıyoruz ve yüreğimizde hissediyoruz. Cumhuriyet kurma ve koruma görevi sadece siyasi partilerin görevi değildir. Hepimizin görevidir. Kadınların, gençlerin, çocukların, toplumun bütün kesimlerin müdaafa etmesi gereken ortak değerimizdir. Bu nedenle demokratik değerlere olan bağımlılığımızı sürdürmeli, hukukun üstünlüğünü savunmalı ülkümüzü daha aydınlık bir geleceğe taşıma konusunda çabalarımızı artırmalıyız. Bugün Cumhuriyetimizi kutladığımız gibi yarının Türkiye’sini daha güçlü, daha adil daha özgür bir şeklide inşa etmek için elbirliğiyle çalışmalıyız. Bu vesile ile Dünya tarihinin gördüğü en büyük devremcilerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün iki eserimdem biri olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisini sonuna kadar mücadele edecez, sonuna kadar savunacaz, dedi.

BU ÖRGÜTÜN ÖNÜNE SANDIĞI GETİRECEĞİZ

CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek Cumhuriyet Şenliği konuşmasında İyiki Cumhuriyet Halk Partisi var, İyiki Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilen Belediyeler varda bir ülkenin kaderinde bu kadar değerli olan bir asır önce kurulmuş olan Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılını kutlamak Cumhuriyet halk partililere ve Cumhuriyet Halk patili belediyelere nasip oldu. Şimdi elimizde bir fırsat var. Önümüzde bir süreç var. 5 ay sonra 31 mart 2024 seçimlerinde ülkemiz açısında çok önemli bir seçime gideceğiz. Bu seçimde 25 yıl sonra aldığımız İBB’yi ABB’yi, ve 15 yıldır yönetmekte olduğumuz Sarıyer Belediyesini yeniden kazanmak için örgütlü mücadeleyi artıran zorundayız. Örgütlü mücadelenin partiler tarafında yapılıcağına halk katında yapılan en başarılı çalışmanın sokaklarda çalışmakta geçtiğine yürekten inanıyorum. İlçe kongresinde, Pm’de, Partimin Sarıyer üyesi olarak söylüyorumki bu örgütün önüne sandığı getireceğiz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet sonsuza kadar yaşasın, Cumhuriyet Halk Partisi sonsuza kadar yaşasın. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Eski ilçe Başkanlarından Sami Canel büyüğümüz tarihi bir konuşma yaptı.

Şair Ramazan Cücenoğlu ve Gençlik Kolları şiirler okudu, Genç Yöneticiler Zeybek havası oynadı. Gençlik Marşı ve 10 Yıl Marşı okundu. Cumhuriyetin 100. Yılını anlatan video gösterimi yapıldı. Sahilde diler fenerleri gecenin karanlıklarını aydınlatmak için bırakıldı.

Kendi İmkanları ile Cumhuriyet Şenliği Yaptılar
Kendi İmkanları ile Cumhuriyet Şenliği Yaptılar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)