Son Dakika Haberler

Kentsel Dönüşüm’de bir ilk…

Kentsel Dönüşüm’de bir ilk…
Okunma : 187 views Yorum Yap

DER_5688Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi dernek ve kooperatif yöneticileriyle Ferahevler Ek Hizmet Binası’nda bir araya geldi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilecek olan Kentsel Dönüşüm konusundaki protokol metnini yurttaşların görüşüne sunan Başkan Genç, Sarıyerlilerin onaylayıp arkasına imzasını atmadığı hiçbir protokolü işleme koymayacağını yineledi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ve Belediye Meclis Üyesi Gökan Zeybek’in yaptığı sunumların ardından söz alan mahalle temsilcisi yurttaşlar; kararlı duruşlarından vazgeçmeyeceklerini, barınma haklarını sonuna kadar savunacaklarını ve amaçlarına ulaşmak için kenetlenmeye devam edeceklerini belirttiler.
 
Başkan Şükrü Genç’e, kendilerine verdiği sözleri tuttuğu ve Kentsel Dönüşüm konusunda kendilerini her aşamada destekleyip bilgilendirdiği için teşekkür eden yurttaşlar, kendilerine birer nüshası takdim edilen protokol metnine son halini verecekler.
 
Ferahevler’de gerçekleşen toplantıya, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber ve Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun da katıldı.