Son Dakika Haberler

Kim lan bu hayatımın erkeği!

Kim lan bu hayatımın erkeği!
Okunma : 121 views Yorum Yap

KimulanYaş 30’a mı yaklaştı? Yoksa 40’a mı? Hahahaaa… Nerede o masallarda anlatılan beyaz atlı prensler… Yoksa bizim prenslerin atlarını kaçak bir kesim atölyesinde sucuk yapıp el altından piyasaya mı sürdüler? Kanka sohbetlerinizin ana konusu hâlâ erkek arkadaşınızın/kocanızın/one night stand’inizin öküzlükleri mi? Nerede abi bu hayatımızın erkeği? Reklamcı vestand-up’çı Deniz Özturhan şehirli, eğitimli ve o spiritüalistlerin deyimiyle “ruh eşi”ni arayan kadınlara dair komik öyküler yazdı. Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği, Sayfa6 Yayınları’ndan çıktı!

 

 

Üniversite sınavına girmek hepimizin yaşamak zorunda olduğu bir kâbustu. Liseden kurtulur kurtulmaz saçlarımızı boyadık ve daha iddialı renklerde rujlar sürmeye başladık. Kimimiz, “asilik asalettir” mottosunu benimsedi ve pasaklılığımızdan uzun yıllar boyunca asla ödün vermedi, kimimiz ise minik işkadınını oynadı. Lisedeki aşkıyla üniversitede nikâhı kıyanlar rahat etti di mi? Yok canım, nerede!!!
 
Âşık olduk, sarhoş olduk, “hahahaytttt! Benim evlenmek istediğimi de nerden çıkardın canım”,  “yok canım ağlamıyorum gözüme toz kaçtı sadece” dediğimiz de oldu, “tutmayın lan beni gidip evlenme programlarında kısmetimi aramazsam namerdim, evlenip evimin kadını, çocuklarımın anası olacağım” dediğimiz de.
 
90’ların trendi, “ben seni üzerim” erkeklerine de takıldık, kendini 19’uncu yüzyıl sembolisti sanan entellerine de, içedönük romantiklere de baktık, “evinin erkeği” kılıklılara da… Kimimiz evlendik, kimimiz “babaanne” tabiriyle “evde kaldık”. Ama o masallarda anlatılan “beyaz atlı prens”i bulamadık, MFÖ’nün şarkısındaki gibi özetle “olmadı, olduramadık”.
 
Reklamcı, stand-up’çı ve de blog yazarı Deniz Özturhan şehirli, eğitimli ama “hayatının erkeğini” bulamayanların komik hallerini yazdı. “Partinin en popüler hatunu nasıl olunur?”, “trendy kız olmanın ipuçları”, “evde kaldığınızı anlamanın yolları” gibi hayati önem taşıyan konularda yazılar yazdı. Özturhan, erkekleri de unutmadı, karşı masanızda oturup cici bici konuşan de pies’li Ece Hanım’ı, üst komşunuz Deniz’i, bakkalda karşılaştığınız kırmızı rujlu bohem ablayı yazdı (inanmıyorsunuz ama onlar da bizim gibi yemek yiyor, tuvalete gidiyor, aşk acısı çekiyor ve hayatının erkeğini bulamamaktan şikâyet ediyor).
 
Deniz Özturhan, her büyük şehirde en az iki yüz bin civarında bulunan, yani sayısı neredeyse milyonları bulan kadınların, en komik, en eğlenceli ve “en kadın” hallerini yazdı. Bir solukta okuyamayacaksınız, çünkü gülerken soluğunuz kesilecek, gözlerinizden yaşlar gelecek, hatta bir süre sonra halinize ağlamak bile isteyeceksiniz.
 
Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği Sayfa6 Yayınları’ndan çıktı.
 
Arka Kapaktan: 
 
“Erkeklere harcadığım vakti ilme yatırsaydım mutfak aletleriyle atomu parçalamıştım”
 
Kapaktaki kız güzel değil mi? O ben değilim, halamın kızı Asuman. 23 yaşında pabuç gibi bir dili, ampul gibi cicikleri var. Arada etini burasım geliyor, öyle bir asi. Neyse ki konumuz Asuman değil,
 
Bu kitapta, “erkekleri cezp etmenin 55 yolu”nu bulacağını sanırsan yanılırsın bacım. Ama sana, “erkekten önemli 55 şey” sayacağımdan şüphen olmasın. Şimdi, “bacım” hitabım yüzünden, “Kalkın gidelim beyler, birazdan burada ağda muhabbeti yapılacak” diye silkinen beyler, az durunuz. İkinci bölümde size özel, kadınların çok da gizli olmayan dünyasına ilişkin, her evde denenesi öğretilerimizi derledik.
 
Tüm bu cinsi münasebetsizlikler kılavuzunun yanı sıra, güncele parmak basmaktan da geri durmuş değiliz. “Memleket nereye gidiyor? Biri cepten arayıp sorsun. Dönerken yoğurt alsın” tarzı sosyal içeriklerimiz de mevcut. Bir anarşi, bir isyeaan, bir ikrah ki sormayın gitsin,
 
Velhasıl, Kim Lan Bu Hayatımın Erkeği, KLBHE ekibi tarafından ıssız bir adada gerçekleştirilen deneyler sonucunda ortaya çıkan somut verilerden derlenmiş, eşsiz, bilimsel ama bir o kadar da mistik bir kitaptır. Çekirdek gibi okunur, yetmez, dişinize yapışıp hayatınıza macera katar.