Son Dakika Haberler

Kreş Çocukları Cıvıl Cıvıl Eğlendiler

Kreş Çocukları Cıvıl Cıvıl Eğlendiler
Okunma : 4.546 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Bahçeköy Mehmet Sönmez Gündüz Bakım çocukları öğretmenleri ile birlikte Maden. Özlem Türeci- Uğur Şahin Sosyal Yaşam ve Rehabilitasyon ve Terapi merkezinde çam ağacı dikerek doğa sevgisini, Tavuk ve Horozlar ile hayvan sevgisini yaşattılar.

Çocuklar alana çığlıkları ile gelirken. Çevrede bulunan tavuklarla kovalamaca oynadılar, Spor aletlerinde, Kum Havuzunda eğlendiler, Rehabilitasyon merkezinde görevlilerle, Fizik Tedavi denge aletlerinde deneyim yaşadılar, Laboratuarda ise tahlil aletlerini incelediler.

Geri dönüşümün uygulamalı olarak öğrencilere gösterdiler. Çocuklar çevre ve doğa sevgisi ile güzel bir gün geçirdiler.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çoşkun, Öğretmenlerinizin çocuklara çevre, doğa ve hayvan sevgisinin uygulamasını, ağaçlar diktiler, hayvanlarla oynadılar, Sebze bahçesinde sebze toplandılar, topraktaki canlılık ve verimiliğin küçük yaşta çocuklara verilmesi, pratikte uygulama dersi yapıyorlar, Şu anda 8 kreşimiz var aktif çalışan, 3 kreşimiz Büyükdere. FSM ve Huzur Mahallesinde yapılıyor. Çocukların sadece dört duvar içindeki sınıflardan yana değiliz.

BÜYÜK SALONLARDA, BÜYÜK LAF ETMEYE GEREK YOK

Doğanın her türlü eğitim insanlara kendiliğinden insanlara sunduğunu küçük yaşta çocukların bilmesinin çok önemi var. Bu yaşta çocuklara bu sevgiyi aşılamazsak, vermezsek, çocukların geleceğinde karanlık günler beklediği herkes tarafından biliniyor, Dolayısıyla sürdürebilir iklim politikaları bahsedilecekse büyük salonlarda büyük laf etmeye gerek yok, küçük yeşil ve toprak alanlarda büyük işler yaratıldığını bu bahçede onları göstermeye çalışıyoruz,


 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)