Son Dakika Haberler

Ortaklardan Öcalan Açıkladı. Şİmdi Diğer Ortak Erdogan Süreci Açıklamalıdır.

Ortaklardan Öcalan Açıkladı. Şİmdi Diğer Ortak Erdogan Süreci Açıklamalıdır.
Okunma : 125 views Yorum Yap

kemal_st_3434Sen Yalancısın, Sana Güvenmiyoruz.
Kemal Kılıçdaroğlu. Erdogan Seneleridir Apdullah Öcalan ile görüştüğünü ve millete yalan söylediğini belirtti.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Başbakan Erdoğan’ı, Öcalan’la yıllardır yaptığı görüşmeler konusunda kesintisiz yalan söylemekme suçladı, “Kardeşim biz sana güvenmiyoruz” dedi.
Kader ortakları bu birlik ve beraberliğe cevap vermelidir. bu tutanakların basına yansımasından sonra ısrarla soruyorum, Ortaklardan biri açıkladı, diğer ortak Erdoğanında süreci açıklamasını istiyorum.
İmralı’da yapılan görüşmelerin tutanakların basına sızmasından bu yana Recep Tayyip Erdoğan’dan tutanaklara ilişkin açıklama yapmasını, Öcalan’la yaptığı görüşmeler konusunda kamuoyuna bilgi vermesini istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“SIRA KADER ORTAĞINDA…”
“Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en utanç verici belgelerinin basında yer almasının üzerinden tam 5 gün geçti. Bu tutanakların basına yansımasından sonra sabırla ve ısrarla soruyorum. Ortaklardan biri olan Abdullah Öcalan bugüne kadarki süreci açıkladı. Sıra, diğer  ortakta. Yani, Abdullah Öcalan’ın bu süreçteki ortağı, bir anlamda kader ortağı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da.

“Tayyip Erdoğan konuşmayacağım diyor. Böylece millete saygı duymadığını açıkça ifade ediyor. Tutanaklar doğruysa, biz bu tutanaklar niçin yayınlandı, nasıl yayınlandı diye bir arayış içine girmeden Sayın Başbakan’ın bu tutanaklarla ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaşmasını istiyoruz. Demokrasilerde bu da bizim en doğal hakkımızdır.”

“SÜRECİN EN BÜYÜK YALANCISI”
Milletin kendi kaderi üzerinde yapılan pazarlık ve anlaşmaları terör örgütü liderinin ağzından öğrenmek gibi bir zillete mahkum edildiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Tayyip Erdoğan olayın içyüzüyle ilgili en küçük bir açıklama yapmış değil. Söylediği tek şey var. Bana güvenin. Bu talep Tayyip Erdoğan’ın milletimizden şuana kadar istediği en orantısız taleptir. Tayyip Erdoğan Abdullah Öcalan’la senelerdir sürdürdüğü görüşmeler hakkında kesintisiz olarak millete yalan söylemiştir.”

“EN KÜÇÜK GÜVENİ BİLE HAKETMİYORSUN”
Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın yalanına karşın bir de halkın kendisine kayıtsız şartsız güvenmesini istediğini de ifade ederek, “Bu sürecin en büyük yalancısının millete dönüp,  ben size bilgi vermeyeceğim ama siz bana güvenin diyerek milletten güven dilenmesi trajikomik bir taleptir” dedi ve sözlerini şöyle noktaladı:
“Açıkça söylüyoruz. Kardeşim, biz sana güvenmiyoruz. Bu konuda millete yüzde 100 yalan söylemiş birisin. Bu konuda sicilin bozuk ve güvenilecek en son kişisin. En küçük bir güveni bile hak etmiyorsun. Yarın grupta bir kez olsun çık adam gibi bu millete doğruları söyle. Bunu bekliyoruz.”