Son Dakika Haberler

ORUÇLAR KİLİSEDE AÇILDI

ORUÇLAR KİLİSEDE AÇILDI
Okunma : 4.424 views Yorum Yap

Farklı kültürden, dinden, ırktan insanların yıllardır bir arada, barıș içinde yaşadığı Sarıyer’de iftar sofrası Rum Ortodoks Kilisesi’nde kuruldu. Sarıyer Belediyesi ve Rumeli Hisarı Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeği için kilise cemaati kapılarını açtı. Farklı inanışların bir sofrada buluştuğu yemekte konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “İnsanın insana ihtiyacı var” dedi.

ORUÇLAR KİLİSEDE AÇILDI

On bir ayın sultanı Ramazan nedeniyle Rum Ortodoks Kilisesi salonunda düzenlenen iftar yemeğine katılan davetliler edilen duanın ardından oruçlarını açtılar. Bir sofrada lokmaların paylaşıldığı yemeğe ev sahipliği yapan Rumeli Hisarı Güzelleștirme Derneği Başkanı Sibel Eryüksel, “Dernek üyelerini ve kilise cemaatini bir sofrada buluşturduğumuz yemeğimize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Kendisinin de Hisarlı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Hisarüstü Rum Ortodoks Kilisesi Eș Başkanı Şahner Boşnak ise, “Kilisemizin yeni yönetimi olarak sevgi ve hoşgörü ile sizlere kucak açmaktan mutluluk duyuyoruz” șeklinde konuştu.

ORUÇLAR KİLİSEDE AÇILDI

ÇOCUKLUK ANILARIMDA PAYLAŞIM, DOSTLUK VAR

Ülke olarak içinde bulunduğumuz günlerde birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bugün burada bir başkandan öte bu mahallenin çocuğuyum. Çocukluk anılarımda paylaşım, dostluk var. Hayat bizi farklı yönlere atıyor ama bizim şansımız burada kalmak oldu. İnsanları inanışlarına göre ayırmak çok yanlış. İnsan, insandır. İnsanın insana ihtiyacı var. Mahallelerde ki bu yaşamları canlandırabilirsek, insanların birbirlerine yabancılaşmasının önüne geçmiş oluruz. Bu günlerde buna çok ihtiyacımız var. Sofralarınızda Halil İbrahim bereketi eksik olmasın” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)