Son Dakika Haberler

Sansür ve Baskılara Karşı CHP Meydanlara Çıkıyor.

Sansür ve Baskılara Karşı CHP Meydanlara Çıkıyor.
Okunma : 120 views Yorum Yap

chp_logoCHP Sansür ve baskılar için mitingler düzenliyor.
CHP Merkez Yönetim Kurulu almış olduğu kararla 4 büyük miting yapacağını açıkladı.
İktidarın baskısından korkan basının haberlerine otosansür uygulaması yetmiyormuş gibi bir partiye saldırması CHP’yi halka sesini duyurmak için meydanlara çıkartıyor. CHP bu aydan itibaren mitinglere başlıyor. İlk etapta 4 kentte büyük mitingler yapılacak.
CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre; CHP’nin ilk mitingi 18 Mayıs günü Aydın’da yapılacak. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşacağı mitinglerden ikincisi 1 Haziran günü İstanbul’da, üçüncüsü 9 Haziran günü Mersin’de, dördüncüsü de 15 Haziran günü Ordu’da gerçekleştirilecek.
CHP’nin mitinglerini Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Başkanlığı’nda Genel Başkan yardımcıları Umut Oran, Bülent Tezcan, Yakup Akkaya ile, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’dan oluşan miting komisyonu hazırlayacak ve eşgüdümünü yapacak.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da bugün yapılan merkez yönetim kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, kurulun mitingler düzenleme kararı aldığını belirterek, şunları söyledi:
“Öncelikle Merkez Yönetim Kurulumuzda aldığımız bir kararı açıklayarak başlıyorum. Geçen hafta söylemiştim. Cumhuriyet Halk Partisi mücadelesini sokakta da sürdürecek demiştim. Parlamentodaki mücadelesinin yanı sıra sokakta da bugünkü antidemokratik sürecin tüm uygulamalarını demokratik kurallara tabi ki uyarak sokağa taşıyacak demiştim. Bu çerçevede Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu 4 büyük miting planlanacağını kararlaştırdı.”
Koç, mitinglerde hem güncel olaylara ilişkin değerlendirmelerini, hem de demokrasinin önündeki bütün tuzakları tekrar meydarlarda halkla paylaşacaklarını vurguladı.