Son Dakika Haberler

SARIYER AKADEMİ’DE ÖĞRENCİLERİN İLK SINAV HEYECANI

SARIYER AKADEMİ’DE ÖĞRENCİLERİN İLK SINAV HEYECANI
Okunma : 99 views Yorum Yap

sariyerakademi-34 (2)

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından hayata geçirilen, deneyimli eğitimci Sami Görey koordinatörlüğünde uzman kadroyla hizmet vermeye başlayan Sarıyer Akademi’de, 12.sınıf ve mezun öğrenciler  seviye belirleme sınavına girdi.  Yoğun katılımla Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sınav Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) formatında yapıldı.

sariyerakademi-34 (1)

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler ile mezun durumda bulunan kişilere akademik destek, sınıf düzeyinde eksikliklerinin tamamlanması ve bir üst eğitim kurumuna hazırlık sürecinde ücretsiz destek olmak amacıyla kurulan Sarıyer Akademi de öğrenciler120 dk’lık süreçte 100 sorudan sorumlu tutuldu.  Her öğrenci önce kendi alanından gelen soruları, kalan zamanda ise alan dışı soruları çözdü. Yüzde elli başarı oranını geçen öğrencilerin Sarıyer Akademi’de eğitim görmeye hak kazanacağı sınav sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yoğun başvuruların devam ettiğini belirten Sarıyer Akademi Genel Koordinatörü Sami Görey; bir sınav daha yapılma ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi.