Son Dakika Haberler

SARIYER GÖZTEPE MAÇINDA EMNİYET SKANDALI

SARIYER GÖZTEPE MAÇINDA EMNİYET SKANDALI
Okunma : 199 views Yorum Yap
709449159Sarıyer’in Göztepe ile 0-0 berabere biten maçının ardaından Sarıyer sokakları savaş alanına döndü…
Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadında oynanan karşılaşmada Sarıyer, Göztepe ile 0-0 berabere kaldı. Maçın ardından Emniyet güçleri skandal bir uygulama ile Göztepe taraftarı ile Sarıyer taraftarının aynı anda stattan çıkışına izin verince olaylar kaçınılmaz oldu.  
Göztepe taratarının, her deplasmanda çıkarttığı olaylar ve geçtiğimiz hafta deplasmana giderken, Susurluk yolunda karşılaştıkları Aydınspor taraftarı ile kavga ettikleri biliniyor. Ne var ki, maçın sonunda her iki takım taraftarları, henüz stadın içindeyken karşılıklı olumsuz tezahüratlar ve birbirlerine attıkları yabancı cisimlerle çıkacak olayların çok açık şekilde sinaylini vermelerine rağmen, Emniyet güçlerinin her iki takım taraftarını aynı anda stat dışına çıkartması olayların çıkmasına neden oldu. 
Stattan çıkan Göztepe taraftarları, Sarıyerli taraftarların stat çıkışı yaptıkları yere taş ve sopalarla saldırdı. Sarıyer taratarları da Göztepelilere karşılık verince Sarıyer sokakları bir anda savaş alanına döndü, arabaların camları kırıldı. Polis olayları yatıştırmak için TOMA aracı ve biber gazı ile müdahale etti. 
Polis daha sonra ikinci bir skandala daha imza aratak, Göztepeli taraftarları taşıyan servis araçlarını Tünel yolundan göndermek yerine, Sarıyer Merkez’den çıkmalarına izin verdi. Stat çıkışında Göztepelilerin attıklara taş ve polisin biber gazına maruz kalan Sarıyer taraftarları, Sarıyer’in içinden geçen Göztepe taratarına saldırdı. Otobüs ve minibüslerdeki Göztepeliler dahi araçlardan indirilerek darp edildi. 
Emniyet uygulamalarında, özellikle sorun çıkacağı öngörülen maçlarda deplasman takımının taraftarlarının stat içinde bir süre bekletilip, ev sahibi takım taraftarı dağıldıktan sonra kontrollü şekilde ilçe sınırları dışına çıkartıldıkları bilinmekte.

Sarıyer HABER.http://www.sariyerhaber.org/news_detail.php3?id=5868