Son Dakika Haberler

Sarıyer Süt Liman Değil

Sarıyer Süt Liman Değil
Okunma : 97 views Yorum Yap

TuncayyerdelenCHP’de delege seçimleri, Ankara ve İzmir’de iptal olurken İstanbul’da devam ediyor,.

CHP Sarıyer delege seçimleride belirlenen takvim uygulanarak yapıldı. 2015 Delege seçimlerinde Sarıyer’de süprizler yaşanıyor.

*

Uzun yılllar siyaset yapanlar delege seçimlerinde süprizle karşılaştı. Sarıyer de yapılan delege seçimlerinde yaşlılar ve gençler olarak süren mücadelede gençler ve yeni delegasyon başarılı oldu.

*

Genç delegasyon İlçe Kongresinde nasıl bir yol izleyecek, Gençlerin heran siyasi tavır değişikliği yapabileceği göz önüne alınırsa, yapılacak olan kongrede listeler genç ağırlıklı olması kaçınılmaz olacak.

*

Sarıyer Delegasyonunda yaşanan gençlik operasyonu bazı mahallelerde kendini gösterdi.

*

Sarıyerde delege seçimleri büyük oranda tamamlandı. Sorunlu mahallerde yaşanan tepkisel seçimler sonucu, Sarıyer İlçe kongresinde mevcut başkana karşı bir liste oluşturulması hazırlıkları başlamış durumda.

*

Farklı hesaplar içinde olanlar var..

*

Anlaşmalı olarak tek liste halinde girilen bazı mahallelerde, delegelerin siyasi yapısı gereği pekte iktidardan yana olmadığı ve yenilik hareketi içinde olacakları mesajı verliyor.

Yaşlıların ve eski delegelerin büyük oranda tırpan yemesi, mahallelerinde seçimleri kaybetmesi yaşanacak olan ilçe kongresinin de hareketli geçeceğinin göstergesi oluyor.

*

Mahallelerde yapılan ortak listeler sonucunda siyaset yeniden şekillenecek, Ortak listelerin önemli özelliklerinden biri iktidardan yana gözükerek, içten muhalefeti hızlandıran ve kongre adaylık yarışı içinde bulunanların, aday adayı çıkarak isimlerden oluşması.

Sarıyer’de heryer süt liman değil.

Tuncay Yerdelen