Son Dakika Haberler

Sarıyer Uyuşturucu ile Mücadelede Kararlı

Sarıyer Uyuşturucu ile Mücadelede Kararlı
Okunma : 132 views Yorum Yap

uyusturucu_hayirCHP Sarıyer İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları “Uyuşturucuya Hayır” Etkinliği Kireçburnu Haydar Aliyev parkında gerçekleştirildi.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, “Uyuşturucu ile mücadelede STK lar ve resmi kurumlarla birlikte çalışmalar yaptıklarını, Sarıyer’in ailelerin, anne ve babaların ciddi boyutta büyüyen bu illet için el birliği ile mücadele etmesini, yapılacak olan çalışmalara destek olmalarını istedi.”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,” En büyük görev ailelere düşüyor, anneler çocuklarını hissederler, çocukların kimlerle birlikte olduğunu bilmesi lazım, bölgemizde örgütlüler var, Hasan Ferit’in şehit düştüğü ve gecekondu mahallelerinde gençliğin kullanabileceği alanların dar olması, aileleri ile bağlantıları kopuk olan gençleri fırsat bilen insanlar, çocukların ceplerine koyarak yaşamlarını çalıyorlar. Herksin çaba göstermesi lazım, Sarıyer belediyesi ve meclisimizde bu konuda komisyon kurduk, bütün partiler katılıyorlar, bunun mutlaka deva etmesi lazım, ilkokula kadar düşen bu nalet için herkese sorumluluklar düşmektedir “ dedi.

Halkın ve özellikle gençlerin uyuşturucu illetinden kurtulması, Sarıyer gibi cennet bir ilçenin uyuşturucu satıcılarına mekan olmaması gerektiğinin üstüne tertip edilen etkinliğin ana temasını Kartal, Gülsuyu Mahallesinde uyuşturucuya karşı verilen mücadelede ki yürüyüş sırasında halkın üstüne açılan ateş sonucu ölen Hasan Ferit Gedik anısına yapılmıştı. Hasan Ferit Gedik’in dedesinin de katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Dede Gedik halktan büyük bir destek ve ilgi gördü. Yine etkinliğe katılan başarılı müzik grubu Grup Yeni tarafından Hasan Ferit Gedik için bestelenen parça yüzlerce dinleyici tarafından takdir kazandı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Yönetimi, Sarıyer Belediye Meclis üyeleri ve çeşitli kurumların temsilcileri katılım gösterdiler.