Son Dakika Haberler

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi öğrencileri “Seyyah” adlı oyunu sahnelediler.

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi öğrencileri “Seyyah” adlı oyunu sahnelediler.
Okunma : 156 views Yorum Yap

imageYönetmen İrfan Kaban yönetiminde, oyun yazarı İrfan Kaban ve Müşfik Saltık’ın eseri olan “Seyyah” Sariyer Vehbi Koç Vakfı öğrencilerinin mükemmel performansı ile sergilendi.

Öğrenciler üzerinde toplumsal barış ve sosyal kazanımlar projesi kapsamında gerçekleşen, yaşamsal düzeyde iletişim, halk ile bütünleşme, bireysel yeteneklerin değerlendirilmesi için düzenlenen eğitim çalışması öğrenciler üzerinde olumlu etki gösterdi.

“Seyyah” 1700 yıllarında yaşayan “Evliya Çelebi”den esinlenerek günümüze uyarlanmış oyunu çok iyi bir şekilde sahneleyen öğrenciler, öğretmenlerin şaşkın bakışları altında farklı yetenekleri olduklarını gösterdiler.

Sarıyer Lisesi mezunlarından Yönetmen İrfan Kaban, Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesinin Otelcilik ve. Meslek lisesi olması dolayısı ile yaptığı konuşmasında, burada okuyanlar mezuniyetleri sonrası, Doktor, Avukat, Profösör oluyorlar, artık bunları göremeyeceksiniz, Sizler bugünden itibaren mezunlarımız malesef, otellerde resepsiyon, kat görevlisi olarak göreceksiniz, bir gün anılarınızda sen hangi katta çalıştın diyecekler, bu Sarıyer lisesine verilmiş en büyük cezadır.Çok üzgünüz dedi.
imageimageimage