Son Dakika Haberler

SARIYER VEHBİ KOÇ VAKFI YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI

SARIYER VEHBİ KOÇ VAKFI YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI
Okunma : 94 views Yorum Yap

 

Geçen yıl öğrencilerimiz arasında büyük bir heyecan yaratan ve bu yılda öğrencilerimizin sabırsızlıkla bekledikleri ‘Yemek Yarışması ‘ 10 Ocak tarihinde gerçekleşti. Öğrenciler, uzun zamandır  hazırlandıkları bu yarışmada hünerlerini sergileme fırsatı buldular.

Okulumuz mutfak atölyesinde, daha önce yapılan bir ön eleme sonucunda finale kalan 8 yarışmacı gurup bir saat boyunca en iyi yemeği yapmak için ter döktü.

Yarışmanın jüri üyeliğini ise  GASTRONOMETRO’ nun saygın şeflerinden Vedat DEMİR ve Murat İlke ÖZİPEK gerçekleştirdi.

Yarışma sonrasında program, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Sedat ÖZDEMİR moderatörlüğünde  konferans salonunda Gastronomi üzerine söyleşi şeklinde devam etti.

Öğrencilerin şeflere soru sorma fırsatı da bulabildikleri  ve büyük ilgisi ile devam eden söyleşinin ardından öğrencilerin sabırsızlıkla bekledikleri ödül törenine geçildi.

Büyük bir heyecanın söz konusu olduğu bu anlarda 1.liği 11-C sınıfından Cemre AYDIN ve Zehra Nur BEŞLİ hazırlamış oldukları ‘ Pancarlı Kırık Buğday Eşliğinde Kızılcık Soslu , Hardal ve Fıstıklı Kuzu Pirzola ‘ ile kazandılar. Yarışmada 11-B sınıfından Eda ULUTAŞ  ve Ebru DURMAZ, 2. Olurken aynı sınıftan Ercan COŞKUN ve Ayşe AKBABA 3. Olarak büyük bir sevinç yaşadılar.

Yarışma da dereceye girenlere madalyalarını ve hediyelerini takdim eden şefler öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.