Son Dakika Haberler

Gökan Zeybek, Sarıyer Yaşayan Kent Müzesi Olacak

Gökan Zeybek, Sarıyer Yaşayan Kent Müzesi Olacak
Okunma : 125 views Yorum Yap

Gokan ZeybekSarıyer Belediyesi Muhtarılar ile ilk istişare toplantısını yaptı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 2. Döneme yeni yapılanma ve yeni projeler ile girdi, Farklı çalışma proğramı ile halka ulaşan Başkan Şükrü Genç, Her ay düzenlenmesini istediği Muharlarla iletişim toplantısının ilki gerçekleştirildi.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Gökan Zeybek, İsmail Erdem, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri katıldılar.

Muhtarlar birliği başkanı Hüseyin Sarıuçak, Seçimlerden sonra ilk olarak toplandığımız bugün İlk toplantıda Muhtarların eksiklerinden ve beklenilen isteklerini bildirdi, Muhtarların kısmi eksiklerin yanında Mernis projesi dolayısı ile Bilgisayarların yenilenmesi, her mahalleye Semt Evi projesinin gerçekleşmesini istedi, Hüseyin Sarıuçak Her muhtar arkadaşımızın mahallelerinde mutlaka Sem Evi için Belediyemize istekte bulunmalarını istedi.

Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ise her ay düzenleyeceğimiz muhtarlar toplantısının ilkini gerçekleştiriyoruz, önümüze Ramazan olduğundan her mahallede iftar yapacağız, Çeşitli etkinliklerimiz olacak, Bugün en önemli gündem sosyal yardım, muhtarlardan isteğimiz bazı elsiklikler olduğunu, yeni bir liste yapılmasını ve sosyal yardım dağıtımını birlikte yapacağımızı belirtiyorum, Sosyal yardım olarak 12 bin koli dağıtacağız, Gerçekten ihtiyaç sahiplarinin tespiti yapılarak bu yardımların gerçekleşeceğini belirti.

SARIYER YAŞAYAN KENT MÜZESİ OLACAK

Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, hedefimiz Sarıyer halkına katma değer oluşturmak istiyoruz, Sarıyer genç nufusa sahip binlerce insanımız var, genç insanlarımızı istihdam edeceğiz, Hastahaneler ve üniversitelerimiz var, Okullarımız ve camilerimiz ile bir bütün şekilde hizmet ediyoruz, Yeni başkanlık binamız için Ankarada bazı çalışmalarda bulunduk, yeni binamızı yetiştiriyoruz. İkinci büyük projemiz ise Nikah Dairemiz ve Eylül ayında açacağız, her mahallenin en büyük ihtiyacımız olan Kent Müzesi, sağlık hizmetleri, engelliler olarak kullanıma açacağız, Sarıyer’i yaşayan bir kent müzesi haline dönüştüreceğiz, Denizcilik müzesi olam üzere farklı alanlarda müze yaoacapız, Büyükdere bir Kültür mahallesi olacak.

2018 PROJELERİNİ HAZIRLIYORUZ

Nikah Dairesini bitiriyoruz, Başkanlık binasını bitiriyoruz, şimdi asıl hedefimiz 2018 projelererini gerçekleştirmek, yoğun araştırmalar yapıyor, hazırlıklar yapıyoruz, Ar-Ge çalışması ile İmar durumları göz önüne alınarak büyük yatırımlar ve projeler hazırlanmaktadır.

ENGELLİ ÇOCUKLAR EVLERDE MAHKUM YAŞAMAYACAKLAR

Engelli çocuklarımızın evlerinden çıkamadığı için eve mahkum yaşadıklarını ve bunun sosyal yardım ve hizmet içinde tespit ederek Meclis üyelerimiz ve muhtarlarımız ile tüm sorunları ve insanımızın en rahat topluma kazandırılması için birlikte hareket edeceğiz,

Muhtarlarımız, meclis üyelerimiz ile temasa geçerek mahallelerinin sorunlarının en iyi şekilde bir telefonla haledebileceğini belirtirim, Meclis Üyelerimiz ile birlikte çalışmalar yapılmalıdır,

2014 yılı zor yılımız, 2015 yılı ise bol yılımız olacak, Kasım ayında gelirlerimiz olmayacak, %30 gibi gelir düşüklüğü yaşamaktayız, 2015 de ise çok önemli rahatlama yaşanacaktır.

Fen işleri olarak 38 mahallemizde her gün mutlaka bir ekip olacak, iki aşamalı sistem geliştirdik, her mahallede kurulan ekiplerle plan dahilinde ikinci ekibimizde daimi olarak alanda hizmet edecektir. Fen işleri olarak muhtarlarımız da mahallelerde eksikleri takip edrek yapılan çalışmaları yerinde göreceklerdir,

Asfalt üretiminin yüksek oluşundan dolayı, az üretim dolayısıyle ürettimiz asfalt fabrikanın modernizasyonu yapılamadığından maliyet olarak yılda 40 bit ton üretim yapıldığında maliyet fazlalığı çıkmaktadır, bu şekli ile sürekili açık tutmak zorunda kaldığımızdan pahalı olarak kullanılmaktadır, diğer belediyelerde olduğu gibi asfaltı dışarıdan daha ucuza alarak maliyeti düşürebiliyoruz, teknolojik yatırım olmadığından fouloil ile üretilen asfalt maliyeti yükseltmektedir. Bu yüzden bizde dışarından alacağız.

Deprem için, Sarıyerde risk analizi yönetimini kuracağız, bir tek insanı bina altında kalmayacak şekilde çalışmalar yapacağız, bunun için projeler oluşturmaktayız,

Emlak vergilerinde ödediğiniz makbuzlarda 10 tl, ödenek yazmaktadır, 50 milyon olan Sarıyer Belediye Emlak gelirinden 5 milyon Kültür Varlıkları Fonuna para aktarılmaktadır, Kültür varlıklarını koruma için ödenen paralar fonda toplanmaktadır, sivil mimarlık olan ahşap yapılarında, Sarıyer kültür binalarının yerinde yapımı için bu kredilerden taleplerde bulanacağız dedi.

Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Ulşatıma Müdürü Çoşkun Uzaldı, Bilgi işlem Müdürü Sezgin Başalan birim çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Fen İşleri Müdürü Veysel Kahraman, Köylerin alt yapı sorunlarının çözümü, Büyükşehir ile Muhtarlarla birlikte gerekli çalışmaların yapılması hakkında bilgiler verdi, Garipçe, Rumelifeneri, Kilyos, Demirciköy, Kısırkaya dahil olmak üzere alt yapı için gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.
imageimageimage