Son Dakika Haberler

Sarıyer’de Volkan Yıldız Adaylığını Açıkladı

Sarıyer’de Volkan Yıldız Adaylığını Açıkladı
Okunma : Yorum Yap

Büyükdere’deki CHP Sarıyer İlçe Binası önünde bir araya partililerin coşkusuyla karşılanan M. Volkan Yıldız, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Yıldız; “Adaleti sağlamak ve yarınları yeniden inşa etmek tabi ki biz Cumhuriyet Halk Partililerin işidir. Bizim yanımızda kimler mi var? Gençler var, kadınlar var, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek vermiş herkes var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kırmadan, dökmeden, bir arada olmayı başaracağız” diye konuştu.

Sarıyer'de Volkan Yıldız Adaylığını Açıkladı
Sarıyer Gazetesi Rukiye Ay

“Güçlü örgüt, emek ve birlik” sloganıyla yola çıkan M. Volkan Yıldız, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Büyükdere’deki CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı binası önünde bir araya gelen CHP Sarıyer İlçe Gençlik Örgütü ve partililer Yıldız’ı coşkuyla karşıladı. İlçe binası önündeki davullu zurnalı coşkulu karşılamada adeta bir demokrasi bayramı havası yaşandı. CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Volkan Yıldız, kendisini karşılayan partililerle tek tek sohbet etti. Yıldız, CHP Sarıyer İlçe Gençlik Örgütü’nden gelerek emek verdiği partisinde başkan adaylığını açıkladığı bu coşkulu gününde kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

“YARINLARI YENİDEN İNŞA ETMEK GÖREVİMİZDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkan Adayı M. Volkan Yıldız konuşmasında şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yapan, bir gün bile emek veren herkes çok kıymetlidir. Ahmet Güveloğlu hocamıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 18 yaşında ilçe başkanlığımızın kapısından içeri girdiğimde hangi heyecanı yaşıyorsam şu anda daha heyecanlı ve umut doluyum. O günden bugüne inancımı hiç kaybetmedim. Bugünden sonra da kaybetmeye hiç tahammülüm yok. Mücadelemize omuz veren, yüreğimize yürek katan hepinize şükranlarımı sunuyorum. Emek ve sermaye ilişkisinin giderek dengesizleştiği, emeğin milli gelirden aldığı payın yüzde 26,5’a düştüğü ülkemizde emekçiler alın teriyle ülkemizi ayakta tutmaya çalışıyor. Simidin 10TL olduğu, tencerelerin kaynamadığı, mutfaktaki yangının her geçen gün arttığı, yoksulluğun sıradanlaştığı, memurun, işçinin, emeklinin yok sayıldığı 22 yıllık bir iktidarla karşı karşıyayız. Her gün zamlarla belimiz daha da bükülüyor. Adaleti sağlamak ve yarınları yeniden inşa etmek tabi ki biz Cumhuriyet Halk Partililerin işidir. Anadolu’daki tüm farklılıkları bir araya getiren, esareti kabul etmeyen, dünya tarihinin en büyük devrimcilerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan partideyiz.”

“SARIYER İÇİN DERTLENİYORUZ”

Yıldız, sözlerine şöyle devam etti; “Bizim yanımızda kimler mi var? Gençler var, kadınlar var, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek vermiş herkes var. Bu dakikadan sonra bu bir bayrak yarışıdır. İlçe başkanlığı kapısında niye geldin dönemi bitti, hoş geldin dönemi başladı. Türkiye’nin mozaiği olan Sarıyer ilçesinde dertlenmek Türkiye’de dertlenmektir. Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün sorunlarını çok iyi biliyoruz. Hepsi için çözümlerimiz var. bizim için Sarıyer, Kısırkaya’dan Rumelihisarı’na tek vücuttur. Gayemiz ortak, çatımız bir, bu bir bayrak yarışıdır, gayemiz birdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kırmadan, dökmeden, bir arada olmayı başaracağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedefi iktidardır. Önümüzdeki yerel seçimlerde de tüm gücümüzle çalışacağız. 2009 yılında kazanılmış bir Sarıyer Belediyemiz var. 25 yıl sonra iki kere kazanılmış bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi var. ne ilçemizde ne de büyükşehirde sosyal belediyecilik anlayışını vatandaşlardan mahrum etmek tabi ki istemiyoruz.  “Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır kimin sözü? Ben hiç bir zaman umudumu yitirmedim ” diyerek 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan kurtuluş mücadelemizi başlatan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla ve minnetle anıyoruz. Konuşmamın sonunda 2 sene önce hala unutamadığımız partimizin ablası, Yeter Büyükdurmuş ablamızı ve Eyüp abimizi de bir kez daha anıyorum. Mekanları cennet olsun, mücadeleleri kalbimizde yaşayacak.”

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkan Adayı Volkan Yıldız, konuşmasına son verirken “Barış dilini hiç bırakmayacağız. Yarınlar bizim” diyerek partililerden büyük alkış aldı.

Kaynak: Sarıyer Gazetesi / Rukiye Ay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)