Son Dakika Haberler

SEL MAĞDURLARININ İMDADINA YETİŞTİLER

SEL MAĞDURLARININ İMDADINA YETİŞTİLER
Okunma : 1.905 views Yorum Yap

Kurban Bayramı’nın birinci gün tüm İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağıştan zarar gören vatandaşların imdadına Sarıyer Belediyesi yetişti. Baltalimanı, İstinye, Maden ve Emirgan mahallelerinde yoğun yağış nedeniyle bazı işyerlerini, evleri ve camileri su bastı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren sahada çalışmalara başlayan Sarıyer Belediyesi ekiplerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri de destek verdi. 

İstanbul’da en çok yağış Sarıyer’de gerçekleşti. Metrekareye 123 kilogram yağışın düştüğü Sarıyer’de devam eden inşaatlar nedeniyle çamurla dolan sokaklarda tıkanan giderler iş makineleri ve vidanjörlerin yardımıyla açıldı. Giderlerin taşması nedeniyle evlerini ve işyerlerini su basan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için ekipler tarafından hasar tespiti yapıldı. 

CAMİLER TEMİZLENİYOR

Yoğun yağıştan en çok hasarı İstinye Mahallesi’ne bulunan Neslişah Cami ve Baltalimanı Mahallesi’nde bulunan Ahmet Celalettin Camii gördü. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler hasar gören eşyaların tahliyesini gerçekleştirirken, camilerin avluları temiz su ile yıkandı.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)