Son Dakika Haberler

SSK’da Pandemi’de İlk Genel Kurul

SSK’da Pandemi’de İlk Genel Kurul
Okunma : 3.799 views Yorum Yap

Sarıyer Spor Kulübü halı sahasında sosyal mesafe kuralına uyularak aralıklı oturulmak sureti ile üyeler bir araya geldi. Kongreye hayli bilgi vardı. Kulübe gösterilen bu ilgi çok memnuniyet verici. Bir saat içinde bitirilmesi istenilen kongre de kurallar ve usuller zaman zaman terk edilse de, konuşmak isteyenler konuştu ve içlerini döktüler, neler beklediklerini açıkladılar.

Kongreye; Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, TFF Başkanvekili Ali Düşmez, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı Mustafa Yazıcı, Rumeli Kavağı Muhtarı Sinan Demirci, Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı, İstinye Muhtarı Recep Alkan, Rize Dernekleri Komite Başkanı Bayram Ali Koçoğlu, Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, S.S. 19 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akkaya, Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, eski yöneticiler, kongre üyeleri, iş ve spor dünyasından önemli isimler katıldı.


SARIYERLİ GENÇLERİN OLUŞTURDUĞU BİR YAPILANMA

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Ülke olarak çok zor günler geçiriyoruz. Sürekli yönetmelikler değişiyor ve bundan kaynaklanan sürece ayak uydurmanın ötesinde yaşamı ayakta tutma konusunda yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sarıyer Kaymakamlığı ve diğer kamu kurumları ile koordineli çalışıyoruz. Bu dönemi hep birlikte atlatacağız. Birlik ve beraberliğin olması halinde sıkıntılı süreci atlatacağımız gibi Sarıyer Spor Kulübü’nde de başarılı olmamız kaçınılmaz. Kulüp hepimizin kulübü. İstanbul dışına çıktığımda ilk sorulan soru Sarıyer ve Sarıyer Spor Kulübü nasıl oluyor. Herkes tarafından tanınan bir marka. Biz de kulübü daha ileriye nasıl götürebileceğimizi düşünmemiz lazım. Bu yükü birkaç kişinin sırtına yüklemek doğru olmaz. Olayı bir bütün olarak değerlendirip bir program dahilinde altyapısı ve üstyapısı ile yarınları kurmamız lazım.  Süper Lig’de mücadele eden Alanya, Hatay ve Karagümrük ile aynı ligde mücadele ediyorduk. Demek ki onlardan aşağı kalır yanımız yok. U-17 ve U-19 alt yaş kategorilerinde şampiyonlukları olan bir kulübün A takımında bu gençlerden neden olmaz? Hedefimiz çoğunluğunu Sarıyerli gençlerin oluşturduğu bir yapılanma olması. Bu sistem oluşturulduğunda her şey daha kolay ve daha güzel olacak. Kongrenin Sarıyer ve ülke futbolu için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.