Son Dakika Haberler
“width=“1080

Israr etti ehliyet affı geldi

Israr etti ehliyet affı geldi
Okunma : 1.195 views Yorum Yap

CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın gündemden düşürmediği ehliyet affı müjdesini geldi. 1 milyona aşkın vatandaşın ehliyet affından yararlanacağı söyleyen Yalım, hayırlı olması temennisinde bulundu.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden defalarca gündeme getirdiği ve soru önergesiyle de ısrarlı çabalarıyla ehliyet affı geldi.

Vatandaşın her zaman sorunlarını dile getirmekten çekinmediklerini ve ehliyet affının da önemli bir sorun olduğunu ifade eden Yalım, “Yaklaşık 2 aydır gerek meclis konuşmalarımla gerek yazılı ve sözlü soru önergelerimle her fırsatta dile getirdiğim ehliyet affı için beklenen müjde geldi. Kabine Toplantısı’nın ardından kameraların karşısına geçen Erdoğan, ehliyet affına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. 1 milyona yakın vatandaşımızı ilgilendiren ehliyet affına dair bilgilendirilmeler gün yüzüne çıkacak. Buradan mağdur olan tüm meslektaşlarıma, vatandaşlarıma ve hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum. Bundan böyle ehliyetiniz kaptırdığınız hataları yapmamanızı dilerim. Hatasız kazasız yolculuklar dilerim.” dedi.

ARAÇ MUAYENE AFFIDA OLMALI

TÜVTÜRK araç muayenelerini yaptıramayan yılbaşından önce 6 milyon vatandaşın olduğunu ifade eden Yalım, “Muayene ücretleri afaki arttığı için şimdiden 500 bin araç daha eklendi. Fakat TÜV affı getirilmedi ve muayene fiyatı düşmedi. Bu affında derhal ilave edilmesi gereklidir.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)