Son Dakika Haberler

BİR BUÇUK AYDA 60 ŞEHİT VERİLDİ

BİR BUÇUK AYDA 60 ŞEHİT VERİLDİ
Okunma : 50 views Yorum Yap

ibalciSEÇİM SİSTEMİNİN GETİRDİĞİ %10 BARAJININ YARATTIĞI BERBAT DURUM, İKTİDAR PARTİSİNİN HEGEMONYASINI DA SAĞLIYOR. AKP BU YÜZDEN 12 YIL KAHIR EKSERİYETLE HÜKÜMET ETMEK HAKKINI ELDE ETTİ. ADETA HER İSTEDİĞİNİ YALAN YANLIŞ DEMEDEN, HAKLI HAKSIZ DÜŞÜNMEDEN, YARARLI VE ZARARLI OLUP OLMADIĞINI TARTIŞMADAN YAPTI. MUHALEFETİN, HANGİ PARTİ OLURSA OLSUN UYARILARINA, İKAZLARINA KULAK ASMADI, HİÇ BİRİNİ DİKKATE ALMADI. İŞLERİNRE GELMEYEN YASALARI OLDUBİTTİ İLE DEĞİŞTİRDİLER. KENDİ SİYASİ EMELLERİNE ADLİ VE İDARI KURUMLARI ALET ETTİLER. YARGI, EMNİYET VE KOLLUK GÜÇLERİNİ İSTEDİKLERİ GİBİ EVİRİP ÇEVİRDİLER ADETA BU KURUMLARI KUŞA ÇEVİRDİLER VE YANDAŞ YAPTILAR. ÖZELLEŞTİRME ADI ALTINDA CUMHURİYETİN BÜTÜN KAZANIMLARINI YERLİ VE YABANCI İŞBİRLİKÇİLERE PEŞKEŞ ÇEKTİLER. ÖYLEKİ MALİYE BAKANI BİLE “SATACAK BİR ŞEYİMİZ KALMADI” DEMEK İHTİYACINI DUYDU. YOLUN, KÖPRÜNÜN DIŞINDA HİÇ BİR ŞEY YAPILMADI. HİÇ BİR YATARIM YOK, İŞSİZLİK ORANI %17, İŞSİZ SAYISI ALTI MİLYONRU GEÇTİ. HİÇ YOKTAN PKK AÇILIMI DİYE UCUBE BİR YOL İZLEYECEKLERİNİ AÇIKLADILAR VE İŞİN REZİLLİĞİNİ ÇIKARDILAR. KOLKOLA GİRİLEN SİYASET ARENASINDA CEMAATÇİLERLE EL ELE, KOL KOLA GÖNÜL GÖNÜLE ÜLKENİN İÇİNE ETTİLER. CEMAATİN İSTEDİKLERİ HER ŞEYİ VERDİLER VE “NE İSTEDİLER DE VERMEDİK”  İTİRAFINDA BULUNDULAR.

 

EN BÜYÜK KORKULARI TÜRK ORDUSUNUN ATATÜRKÇU OLUŞUYDU. BUNUN DA ÇARESİNİ BULDULAR VE CEMAATLE EL ELE, YANDAŞ MEDYANINDA TAHRİK, DAYATMA, İHBAR VE İHANETİ İLE ORDUNUN ANLI ŞANLI KOMUTANLARI İTHAM EDİLDİ. SAHTE BİLGİ, BELGE VE CD LERLE SUÇLANDILAR. KURDUKLARI ÖZEL MAHKEMELERLE ORDU ÜZERİNE GİDİLDİ. GENELKURMAY BAŞKANI DAHİ HAPSE ATILDI. KUVVET KOMUTANLARI, ORGENERALLER, KORGENERALLAR, AMİRALLAR VE PEK ÇOK SUBAY HAPSE TIKILARAK ORDU BUDANDI… YILLARCA HAPİS YATTILAR, FERYATLARINA KULAK ASILMADI. AMA BÜTÜN BUNLARI YAPANLAR BİR DE ALLAH VAR DEMEDİ VE ALLAH ONLARI 17 ARALIK İLE 25 ARALIKLA SINADI. DÖRT ÖNEMLİ SİYASETÇİ RÜŞVET BATAĞININ İÇİNDE YAKINLARI İLE BİRLİKTE YAKALANINCA KIZILCA KİYAMET KOPTU… EN ÜST DÜZEYDEKİ BİR SİYASETÇİNİN YAKINLARININ DURUMU DA İŞİN BİBERİ TUZU OLDU. SONRA 25 ARALIK GELDİ VE YOLSUZLUK BÜTÜN BÜTÜNE İLE ORTALIĞI SARSTI…

 

BÖYLESİ BİR ORTAMI TAKİBEN SEÇİMLER YAPILDI. 12 YIL KAHIR ÇOĞUNLUKLA İKTİDARDA OLAN AKP BU KEZ AYNI BAŞARIYI GÖSTEREMEDİ.”HALK AKLINI BAŞINA AL, KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VER” DEDİ AKP YE. AMA ONLAR HALA ANLAMAMAKTA ISRAR EDİYORLAR. HÜKÜMET KURULMAMASI, KOALİSYON OLMAMASI İÇİN ADETA DİRENİYORLAR. İSTEKLERİ MÜTHİŞ (DUYUM BU): DEVLET BAŞKANLIĞININ TEMİNİ, YOLSUZLUKLARIN ÜZERİNE GİDİLMEMESİ, KAÇAK SARAY’A DOKUNULMAMASI. İŞE BAKAR MISINIZ?.

 

MECLİSTE DÖRT PARTİ VAR… CHP YILLARIN PARTİSİ AMA HALA İÇİNİ TEMİZLEYEBİLMİŞ DEĞİL. ZAMAN ZAMAN ÇATLAK SES ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR. MHP ÇOK ŞEY BEKLENMESİNE KARŞIN HALA BEN ANA MUHALEFET OLACAĞIM İDDİASINDA. ASGARİ MÜŞTEREK DÜŞÜNCESİ BİLE YOK. HPD, PKK NIN DEVAMI DİYE DIŞLANIYOR. ADAMLARA SELAM BİLE VERİLMEK İSTENMİYOR. HAKLI DA OLABİLİRLER AMA BU YASALARI YAPAN DÜZ VATANDAŞLAR MI YOKSA BULUNDUKLARI MECLİS Mİ ? MECLİSTE BU PARTİYE KARŞI ÇIKANLAR YOK MUYDU? NEDEN O YASAYI ÇIKARDILAR. YASAL BİR PARTİ OLDUĞUNA GÖRE, NEDEN KAALE ALINMAZ, NEDEN KORKULUR? MADEM ÇOK TEHLİKELİ, VATAN İÇİN ZARARLI, YAPILACAK ŞEY ONU DIŞLAMAK DEĞİL, ETKİSİZ HALE GETİRMEK OLMALIDIR. BÜTÜN BU OLUMSUZLUKLAR OLUNCA, HELE KÜRT AÇILIMI DEYİP DE HİÇ BİR ŞEY YAPMAYIP, TERÖRÜ ARTTIRANLAR GÖREV BAŞINDA OLDUĞU SÜRECE TERÖR DEVAM EDECEKTİR.

 

NEDEN HDP, PKK VE KÜRTLERE ÜMİT VERDİNİZ DE HİÇ BİR ŞEY YAPMADINIZ? SON BİR BUÇUK AY İÇİNDE 60 DAN FAZLA ASKER, POLİS, VATANDAŞ ŞEHİT EDİLDİ. UNUTMAYINIZ BU ŞEHİTLERİN KANLARI; ANNELERİNİN, BABALARININ, KARILARININ VE ÇOCUKLARININ GÖZYAŞLARI İÇİNDE HEPİNİZ BOĞULACAKSINIZ. SİZ EY SİYASİLER, SORUNLARI ÇÖZMEMEK İÇİN DİRENDİKÇE BU MİLLETİN PARMAKLARI, TOPRAK ALTINDA DA OLSANIZ GIRTLAĞINIZI SIKACAKTIR, BUNU BİLİN. ŞU ASİL MİLLETE BAKIN BE? SİZİN BÜTÜN DUYARSIZLIĞINIZA KARŞIN, GÖNÜLLÜ ASKERE GİTMEK İÇİN BİNLERCE TÜRK GENCİ ASKERLİK ŞUBELERİNE BAŞVURMUŞ. HİÇ BİRİ PARALI ASKERLİK YAPANLAR, RAPOR ALARAK ASKERDEN KAÇANLAR GİTSİN DEMİYORLAR. BÜTÜN BUNLARDAN BİR ŞEYLER ANLIYOR MUSUNUZ?