Son Dakika Haberler

MESLEKİ EĞİTİM İTİBARINI GERİ KAZANIYOR

MESLEKİ EĞİTİM İTİBARINI GERİ KAZANIYOR
Okunma : 109 views Yorum Yap

MeslekYaşlanan Avrupa’nın genç istihdam açığı, Türkiye’nin hızla yükselen yeşil yakalı ihtiyacı ve eğitim kalitesindeki global standart arayışları eğitim sektörünün güçlü rakiplerine Mesleki Eğitimin yarınlarını ortak bir bilinçle sorgulatıyor.
Mesleki eğitim sistemine getirdiği Kariyer Odaklı Planlama Sistemi (KOPS), Uluslar arası Akreditasyon, Mesleki İngilizce ve LYS Destek eğitim paketleri ile yeni bir dönemin kuramsal lideri olan Türkiye’nin ilk Teknik Koleji ERA, 7 Aralık 2013 Cumartesi günü düzenlediği I. Sinerji ve Vizyon Toplantı’sında sektörün yatırımcı ve yöneticilerini bir araya getirdi.
Toplantının eğitim müteşebbis ve yöneticilerine interaktif olarak yer verdiği sinerji bölümünde, başta sağlık meslek liseleri olmak üzere farklı mesleki eğitim branşlarında eğitim veren kurumların gerek siyasi konjonktüre bağlı sıkıntıları, gerekse eğitim gelecek planları masaya yatırılarak ortak bir bakış açısı ile hareket edebilmek konusunda dernekleşme, mesleki eğitim kalitesinde asgari standartların belirlenmesi gibi ön kararların alınmasına zemin hazırladı.
İstanbul Ticaret Odası Eğitim Komite Üyelerinden ve ERA Teknik Koleji kurucu temsilcisi Sezai Eyüpoğlu’nun sektörün gelişim sürecinde tek ses olabilme ve ortak başlıklar altında hareket edebilme konusundaki yönetsel yaklaşımı, katılımcı kurum ve kuruluşların takdirini ve toplantının amacı olan sinerjiyi sağladı.
Toplantının vizyon odaklı ikinci bölümünde ERA Teknik Koleji, İletişim ve Marka Yöneticisi Filiz Kantekin rakam ve istatistiklerle sektörel açılımları analiz ederek, katılımcılarla ERA Teknik Koleji’nin opsiyonel ortaklık önerilerini paylaştı.
Eğitimde Rasyonel Açılımlar Paketi, Kurumsal Marka Ortaklığı, İşletme Yönetim Ortaklığı ve Eğitim Sistem Ortaklığı olmak üzere üç ayrı seçenek ile ERA Teknik Koleji kurumsal markası çatısı altında buluşmalara resmen açıldı.
Özel eğitim kurumlarının yönetici ve müteşebbislerinin yanı sıra toplantıya katılan City&Guilds Uluslar arası Akreditasyon Kurumu temsilcileri, BrainFit Studio yöneticileri, Sağlık Bakanlığı bürokratları ve özel dersane yöneticilerinin destekleri mesleki eğitimin geleceğinde yeni umutların müjdeleyicisi oldu.
Kuruluşu itibari ile eğitim sisteminde yeni bir dönemin başlangıcı olma hedef ve ilkeleri ile yola çıkan ERA Teknik Koleji, sektördeki liderlik iddiasını I. Sinerji ve Vizyon Toplantısı ile somutlaştırarak amacına ulaştırdı.