Son Dakika Haberler

Yüksek Müsadelerinizle İSTİFANIZI İstiyoruz.

Yüksek Müsadelerinizle İSTİFANIZI İstiyoruz.
Okunma : 104 views Yorum Yap

Son ayların gündeminde yaşananların, Rüşvet operasyonu kapsamında ele alındığında muhatap alınan genel isim olarak hep ön plana çıkan isim Şinasi YALÇIN olmuştur.
Siyasi olarak, Etkin bir kişiliği olan Şinasi bey, Aslında olaylarla pek de bir ilgisi bulunmamakta, fakat tek hedef haline gelmekte. İsmi her zaman kullanılan kişi olarak anılmaktadır.
Mevki ve makam gereği işlenilen bu suçların ve kesinleşmemiş suçlulukların hep uzantısında hedef olarak, Şinasi Yalçın adı geçmekte ve siyasi gelecek, yaptırım ve hizmetlerde tıkanılmalar yaşanacak. Bunun tüm yükümlülüğünü ise Cumhuriyet Halk Partisi çekecektir.
Şinasi Yalçın ismi bugün Mahmut Yalçın’ın akrabası olarak kullanılmış, tüm dinleme ve kayıtlarda ısrarla adı geçmekle telafüz edilmiştir. Oysaki yapılan tüm açıklamalar hiçbir şekilde Şinasi Yalçın’ın Mahmut Yalçın ile bir akraba oluşunu ispatlamamış. Bilakis olmadığı ve hiçbir ilişkide bulunulmadığı açıklamalarla kanıtlanmıştır.
O halde problem nedir?
Siyasi etik gereği, daimi kadrolaşmanın ilk planlamacısı gibi gözüken ve Bu kadronun oluşmasında hedef haline gelen tecrübeli siyaseticinin daha fazla yıpranmaması ve gelecekte siyasi olarak günahların yüklenilmemesi için ileriyi görmek ve kadronun yeniden yapılanmasına yardımcı olmak adına SİYASİ ETİK OLARAK İSTİFA ETMESİ GEREKMEKTEDİR.
Sarıyer Belediyesinde tıkanıklığı aşmanın ve çözümü bulmanın tek yolu budur.
Hem kendi geleceği açısından, yıpranmaması, Yeniden yapılanmada kenara çekilmesi gerekmektedir. Siyasi hırs her zaman insanları zor durumda bırakmıştır. Lakin bir OBSURMAN olarak sahadan çekilmeli genç ve mücadeleci kadroların önünü açmalıdır.
Söylenemeyecek şeyler vardır!
Arkadaşlarla çıkılan bir yol vardır. Bu yolda bazı arkadaşlar yorulmuş. Bazı dostlarımız hatalar yapmış veya alet olmuş. Bir vesile ile suçlu olmasalar bile bir çirkinlik söz konusu olmuştur.
Daha fazla direnme gösterilemeden, aynı zamanda Siyasi erk olarak bugün Belediye Başkanını rahat hareket etmesi ve yeniden yapılanmaya başlaması için bir fırsat verilmeli, fedakarlık yaparak yapılanmanın önü açılması için istifa etmesi gerekmektedir.
Yoksa, konuşulan insanların başında gelen Şinasi YALÇIN, Belediye Başkanı Şükrü GENÇ i zor durumda bırakacak. Hiç istemediğimiz dedikoduların daha farklı boyutta büyümesi kaçınılmaz olacak. Bunun sorumluluğu ise ister istemez bu sefer farklı yaptırımda kendisine mal edilecektir.
“Belediye Başkanı Şükrü GENÇ’ i zor durumdan kurtarılması için bazı arkadaşlarının fedakarlık yapma vakti gelmiştir.”
Bu bir fırsattır. Bu fırsat iyi değerlendirilmeli, konuların daha fazla kişileri ve Cumhuriyet Halk Partisini yıpratmaması için, gereken en kısa zamanda yapılmalıdır.
Mustafa BALCI
31.01.2011