Son Dakika Haberler

EĞİTİMİN ÖNCÜLERİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

EĞİTİMİN ÖNCÜLERİ GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Okunma : 104 views Yorum Yap

AdiguzelKöklü geçmişi 1453 yılına dayanan İstanbul Üniversitesi’ne bağlı İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı, bu yıl 10.yılını kutlayan ve kuruluşundan bu yana ilklere imza atan Adıgüzel Eğitim Kurumları ile önemli bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliğiyle birlikte Adıgüzel Eğitim Kurumları eğitim hayatına “İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları” olarak devam edecek.

Ülkemizin ilk üniversitesi olan ve Büyük Önder Atatürk’ün 1933 yılındaki “Üniversite Reformu” ile şimdiki adını alan İstanbul Üniversitesi’ne bağlı İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı, Adıgüzel Eğitim Kurumları ile önemli bir işbirliğini hayata geçirmek için ilk adımı attı. 15 Temmuz 2014 günü iki kurum arasında yapılan protokolün ardından, 7 Ağustos 2014’de İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ve Adıgüzel Eğitim Kurumları Kurucusu Mevlüt Adıgüzel ile Kurucu Temsilcisi Ebru Adıgüzel Tunaboylu’nun katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi.
Bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bulunan Adıgüzel Eğitim Kurumları, atılan imzanın ardından “İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları” adını aldı. Okulları İstanbul’un en önemli finans ve yaşam merkezlerinden Ataşehir’de bulunan İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları, önümüzdeki yıllarda Avrupa Yakası’nda da okul açmayı planlıyor.
Başlatılan bu ortaklıkla, İstanbul Üniversitesi’nin köklü ve deneyimli bilimsel kadrolarının, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları öğrencilerine ve dolaylı olarak ülkemize büyük katkılar sağlayacağı ön görülüyor.

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Hakkında:
Her bireyin bir değer olduğu vizyonu ile hareket eden İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları’nın bünyesinde, anaokulu, ilkokul ve ortaokulun yanı sıra güzel sanatlar lisesi bulunmaktadır. 15 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi Araştırma ve Yardım Vakfı ile yapılan protokole kadar “Adıgüzel Eğitim Kurumları” ismini taşıyan güçlü akademik kadrosu, yüksek teknik ve sosyal olanakları ile butik ve kişiye özel eğitim yürüten İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları, öğrencilerini, değişen ve gelişen dünyada, katılımcı, paylaşımcı, inançlı, özgüveni yüksek, sosyal sorumluk sahibi, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları, Eco School, TURÇEV Vakfı, TURMEPA, IPTV Derneği (İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği) ve Yavru Tema gibi birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi ve destekçisidir.
İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları ve kuruluş tarihleri: İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi (2004), İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Herkes için Sanat Kulübü (2005), İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları İlkokulu/Ortaokulu(2006), İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Çekmeköy Anaokulu (2013).

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu
Ayrıca Adıgüzel Eğitim Kültür Araştırma Yardımlaşma ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, 8 Eylül 2012 tarih ve 28405 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu’nun 25/05/2012 tarihli 20123/3263 sayılı kararı ile kamu tüzel kişiliği kazanmıştır. 2013-2014 Akademik Yılı itibariyle öğrenci almaya başlamış olan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda ön lisans program sayısı 17’dir.