Son Dakika Haberler

19 KİŞİNİN NEREDE PATLAMASINI BEKLEYECEĞİZ

19 KİŞİNİN NEREDE  PATLAMASINI BEKLEYECEĞİZ
Okunma : 29 views Yorum Yap

Gurseltekin

CHP’li Gürsel Tekin, Ankara’daki katliamı gerçekleştiren iki canlı bombanın 21 kişilik listesinde yer alan isimler olmasını ‘Katliam kadar acı…Davutoğlu liste elimizde ama hukuken tutuklayamıyoruz diyordu. Bu Davutoğlu’nun hukuk hassasiyeti gözlerimizi yaşartıyor. Listedeki diğer 19 katilin yakalanması için nerede patlamalarını bekleyeceğiz, kaç cana kıymalarını bekleyeceğiz’ dedi.

LİSTEDEKİ İSİMLER SOSYAL PAYLAŞIMDA BİLE VAR

Taraf’a konuşan Tekin ‘Bu liste o kadar uzun zamandır paylaşılıyor ki..Sosyal medyada bile var..Başbakan çıktı listenin ellerinde olduğunu söyledi… Ama tutuklayamazlarmış, çünkü bir eylem yapmamışlar ki.. Peki gözaltına alamıyorsan gözetim altında tutma gibi bir önlemin neden yok..Gazeteci ne tweet atacak, iş adamı kiminle konuşacak, öğrenci yasal protestoya mı katılacak diye gölge gibi takip ettiren sizler bu kişileri neden takip etmediniz…

ELLERİNİ KOLLARINI SALLAYARAK GELİYORLAR

Bu katliamı gerçekleştiren iki kişi G.Antep’ten kalkıp ellerini kollarını sallayarak başkente geliyorlar. Arabalarında geliyorlar..Bu yol güzergahında belki binlerce kamera, mobese, yüz tanıma sistemli objektif yok mu..

SİZİN İSTİHBARATINIZ POLİSİNİZ NEREDE

Sizin istihbaratınız, polisiniz nerede…Şimdi başka bir soru soruyorum.Listede kalan 19 kişinin yakalanmasıiçin nerede patlamalarını, kaç cana kıymalarını bekleyeceğiz’diye konuştu..

BAKANLAR VE SİYASİ İRADEYİ KURTARMAK İÇİN

Tekin Ankara Emniyet müdürü ve iki polis şefinin katliamdan sonra görevden alınmasının ise asıl siyasi sorumlu olan hükümeti ve iki bakanı kurtarmak için yapılmış bir manevra olduğunu söyledi