Son Dakika Haberler

2019’da YÜZDE 25, DEĞİŞİME HAYIR

2019’da YÜZDE 25, DEĞİŞİME HAYIR
Okunma : 89 views Yorum Yap

Egemilletvekli

CHP Ege bölgesi millet vekilleri ” değişime hayır diyerek, 6 Seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlunu yeniden destekleme kararı aldılar.% 25 seçim sonuçlarına razı olan ve değişime karşı birleşerek değişikliğe hayır dediler.

 

Ege Medyası – Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ege Bölgesi illerindeki milletvekilleri, partinin İzmir İl Başkanlığı’nda düzenledikleri basın toplantısıyla Kılıçdaroğlu’na desteklerini ve kurultay sürecinin olağan takvime göre işlemesi gerektiğini içeren bir bildiriyi kamuoyuyla paylaştılar.
24 İMZA ATILDI
Bildirinin altında, İzmir Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan, Özcan Purçu, Musa Çam, Tacettin Bayır, Ali Yiğit, Murat Bakan, Zeynep Altıok, Zekeriya Temizel, Aytun Çıray, Atilla Sertel, Kamil Okyay Sındır, Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız, Afyon Milletvekikili Burcu Köksal, Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Mehmet Tüm, Denizli Milletvekilleri Melike Basmacı, Kazım Arslan,Manisa milletvekkilleri Özgür Özel, Tur Yıldız Biçer, Uşak Milletvekilleri Özkan Yalım, Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Saldan, Nurettin Demir imza attı.
BALBAY VE 4 VEKİL İMZA ATMADI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yer aldığı Ege’deki CHP’li toplam 30 vekilden Kılıçdaroğlu dışında 5’inin ismi bildirgede yer almadı. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Aydın Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın Milletvekili Metin Ülkü Baydar, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu’nun imzaları bildirgede yer almadı.
Vekiller adına bildirgeyi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır okudu.
Bildirgede şu ifadeler yer aldı;
“Halkımız son vekil seçimlerinde bunalım kaos çekincesiyle 6 ay önce cezalandırdığı AKP’yi 1 Kasım’da iktidar yaptı. Karşısına da ana muhalefet olarak partimizi koydu. Diğer partiler önemli kayıplar yaşadı, partimiz az da olsa oyunu arttırarak yerini korudu. AKP’nin ülke için hayati önemi olan iç ve dış sorunlar karşısında yanlış politikalarına en güçlü direnç noktası CHP olacaktır. Bizlere düşen bu direnç kalesini yıpratmadan güçlendirerek korumaktır. Seçimlerin hemen ardından daha birinci gün başlayan Genel Başkan değişiklik isteklerini gereksiz buluyoruz. Bu anlamda devam eden kongreler süreci tamamlanmalıdır.
Partimizin kurultay delegeleri hangi dönemde seçildiklerine bakılmaksızın gereğini yapacaklardır. Önümüzdeki dönem bize düşen yılmadan bıkmadan doğruları halka anlatmaktır. Önümüzdeki olağan kurultayda varsa eksik kalmış politikaları gözden geçirerek belirlemek bu görevi yapacak ve örgütü canlı tutacak, daha dinamik genel merkez kadrolarını belirlemek olacaktır. Bizler Ege Bölgesi Milletvekilleri Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu partililerimize ve kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”
Basın mensuplarının İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın Genel Başkan Adaylığını sorması üzerine Bayır, ” Kendisine başarılar diliyoruz. Yolu açık olsun” dedi