Son Dakika Haberler

4 ÜLKE ADINA 4 FİDAN DİKİLDİ

4 ÜLKE ADINA 4 FİDAN DİKİLDİ
Okunma : 7 views Yorum Yap

FidanlarSarıyer Belediyesi’nin dostluk bahçesinin ilk fidanları toprakla buluştu. Sarıyer Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Sarıyer ve kardeş şehir Aachen’ın yanı sıra Polonya ve Finlandiya’dan gelen öğrenciler ülkelerini temsil eden süs kirazı, ıhlamur, erguvan ve manolya fidanlarını diktiler.

Farklı ülkelerin eğitim sistemini yakından incelemek için Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nin yürüttüğü proje kapsamında Aachen’dan Paul-Julius-Reuter Berfskolleg Ders Stadteregion, Polonya’dan Zezpol Szkol Ekonomicznychi Technieznyeh İm Stanislawa Staszica W Slupsk, Finlandiya’dan Luksia Vocational College of Western Ulusimaa Ojakkantie 2 03100 Numela okullarından gelen öğrenciler isimlerini seçtikleri ağaçlara verdiler.

Fidanlar barışın simgesi oldu

Dört ülkeyi temsilen dört ağacın fidanlarının toprakla buluşturulduğu etkinlikte konuşma yapan Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Ülkeler arasında dostluk, kardeşlik ve barış bahçesi olarak adlandırıyoruz. Polonya, Finlandiya ve Almanya’nın yanı sıra Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret eden bütün ülkelerin ağaçlarını dünya barışı adına buraya dikmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ülkelerine ait marşlar eşliğinde fidanları toprakla buluşturan öğrenciler ve öğretmenleri sertifikalarını Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyesi Veysel Yeşil, Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut, Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Adıgüzel, Dış İlişkiler Müdürü İzzet Büyükyılmaz’ın elinden aldılar.