Son Dakika Haberler

5. KİLYOS KUM ZAMBAKLARI FESTİVALİ BAŞLADI

5. KİLYOS KUM ZAMBAKLARI FESTİVALİ BAŞLADI
Okunma : 84 views Yorum Yap

5-kumzambaklari-fezstivali (10)

Kilyos ile özdeşleşen yeşil yapraklı, beyaz çiçekli ve soğanlı bir bitki olan kum zambaklarını koruma altına almak  ve  farkındalık yaratmak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen Kum Zambakları Festivali başladı. Sarıyer Belediyesi ve Kilyos Çevre ve Kültür Derneği’nin katkıları ile Sarıyer Rotary Kulübü sponsorluğunda  bu yıl 5.si gerçekleşen festivalin açılış töreni Kilyos Meydanı’nda gerçekleşti.

 

Doğanın korunmasında duyarlılık gösteren Sarıyerlilerin katıldığı açılışta konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, festivalin barış adına olduğunu dile getirerek, ‘’Sosyal belediyecilik anlayışımızla doğaya sahip çıkıyoruz ve kum zambakları ile doğada nesli tükenmek üzere olan tüm canlılarla ilgili her türlü çalışmayı yapacağız. Ülkemiz zor günlerden geçiyor ve bu 3 günde festivalin teması barış oldu’’ dedi.

 

Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisiyle başlayan festivalde Kilyos Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Güler Sönmez ve Sarıyer Rotary Kulübü Başkanı Fulya Temeltaş bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmaların ardından katılımcılar Gümüşdere plajında bulunan kum zambakları alanına gidip hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Mikrokredi desteği alan kadınların el emeklerini sundukları resim sergisi, el sanatları, sinema gösterilerin yer aldığı festival 29 ve 30 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.