Son Dakika Haberler

AKP,Yİ KAYBETME TELAŞI SARDI. 3 DÖNEMLİKLER GERİMİ GELİYOR

AKP,Yİ KAYBETME TELAŞI SARDI. 3 DÖNEMLİKLER GERİMİ GELİYOR
Okunma : 77 views Yorum Yap

Akp-3-donem
Erken seçim öncesinde AKP’de ’3 dönemlik’ heyecanı yaşanıyor. AKP’de 70 eski milletvekili 3 dönemlik yasağı dışında kalıyor ancak AKP yönetimi 70 isimden sadece 10 isme onay vermeği planlıyor.

HÜKÜMET KURMA TELAŞI,SEÇİM KAYBETME DÜŞÜNCESİ

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre Hükümet kurma telaşının ardından kongre ve seçim hazırlıklarına odaklanan AKP’de en çok, üç dönemlik önemli isimlerin hem parti yönetiminde hem de seçim listelerinde nasıl değerlendirileceği konuşuluyor. AKP’nin bugünkü yönetiminin ise 70 üç dönemlik isimden ancak 10’una vize verme hesabı yaptığı öğrenildi. Bu isimlerin bir kısmı parti yönetiminden davet beklemeden milletvekilliğine adaylığını koyacak. AKP yönetiminin ise hem illerinde hem de parti tabanında karşılığı olması nedeniyle 10-15 kadar ismin siyasete devam etmesini istediği öğrenildi. Parti, bu isimleri MKYK’da değerlendirebileceği gibi, seçimlerde zayıf kaldıkları illere liste başı olarak da koyabilecek.

BAŞ VE ERGİN İSTEMİYOR

Partide yeniden isimleri konuşulanlar olarak kabul edilen Ali Babacan, Faruk Çelik, Ömer Çelik, Taner Yıldız, Nihat Ergün, Bekir Bozdağ, Mevlüt Çavuşoğlu, Mehdi Eker, Mehmet Ali Şahin, Nurettin Canikli konuşuluyor.

TEREDDÜT İÇİNDE OLANLAR

Cemil Çiçek, Hüseyin Çelik, Bülent Arınç, Hayati Yazıcı, Binali Yıldırım, Beşir Atalay konusunda ise tereddütler var. Bu isimlere siyaset duruşları ve anlayışları nedeniyle karşı çıkanlar da destek verenler de bulunuyor. Nimet Baş ve Sadullah Ergin’in partide sevilmeleri ve tabanda karşılıklarının olmasına karşın, siyasete devam etmeme kararında oldukları öne sürülüyor. Bu isimlerin, görev almaları için ikna edilmeleri gerekecek.