Son Dakika Haberler

Altılı Masa, ‘Anayasa Değişikliği Önerisi’ni açıklıyor

Altılı Masa, ‘Anayasa Değişikliği Önerisi’ni açıklıyor
Okunma : 368 views Yorum Yap

Altılı Masa, ‘Anayasa Değişikliği Önerisi’ni açıklıyor. Basın açıklaması Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’nin 28 Şubat 2022’de açıklandığı Bilkent Otel’de yapılıyor. Altı siyasi partinin genel merkez, il ve ilçe yöneticileri ile milletvekilleri de toplantıya katılanlar arasında yer alıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİP Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal salona birlikte geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Serhan Yücel, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, İYİP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Poyraz ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, anayasa taslağını açıklıyor.

Kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, açıklamalarda bulunuyor.

Erkek, “Demokrasinin asli gereği olan çoğulculuk ve uzlaşma ilkeleri doğrultusunda, toplumun tüm kesimleri ile müzakere ettikten sonra seçimlerin hemen ardından TBMM’ye sunacağız. Önerimizle Anayasal düzenin temeline ‘insan onurunu’ koyuyoruz. İnsan onuru dokunulmazdır ve anayasal düzenin temelidir. Devlet, insan onuruna saygı göstermek ve onu korumakla yükümlüdür.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)