Son Dakika Haberler

Ankara Direniyor. Öğretim Üyeleri Yürüyor

Ankara Direniyor. Öğretim Üyeleri Yürüyor
Okunma : 110 views Yorum Yap
imageTaksim Direnişi bütün Türkiyede halk direnişe döndü. KESK 2 günlük grev kararını açıklayacak..
Kızılay Meydanı’nda toplanan direnişçilere polisin müdahalesi devam ediyor.
ANKARADA EYLEMLER DEVAM EDİYOR
Ankara’da 3 gündür süren eylemler, Kızılay Meydanı’nda yapılan gösterilerle devam ediyor. Öğle saatlerinden itibaren Ankara’nın çeşitli bölgelerinden gelen direnişçiler, Güvenpark ve Kızılay Meydanı’nda Gezi Parkı’nda yaşananları protesto etmek için toplanırken, polisin eylemcilere su ve biber gazıyla müdahalesi aralıklarla devam ediyor.
ANKARA ÜNİVERSİTELERİ ÖĞRETİM ELEMANLARI KIZILAY’A YÜRÜYOR
Ankara Üniversitesi öğretim elemanları ve çalışanları saat 16.00’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü önünde toplanarak, cübbeleriyle Kızılay İnsan Hakları Anıtı’na yürüyecek.
Öğretim elemanlarının yürüyüşle ilgili 140 imza toplandığı belirtilirken, yayımladıkları bildiride, şöyle denildi:
“Biz Ankara Üniversitesi öğretim elemanları ve çalışanları Taksim Gezi Parkı’nı korumak adına başlayan ve devam eden gösterilerde demokratik gösteri haklarını kullananlara şiddet uygulanmasını kınıyoruz. Başbakan ve hükümetin farklı siyasi görüşlere, hayat tarzlarına yönelik tahammülden uzak yaklaşımlarını ve bunu devletin şiddet tekelini kullanarak bastırmaya çalışmalarını Türkiye’de demokrasinin gelişimi açısından kaygı verici buluyoruz. Bu olaylarda sorumluluğu bulunanların derhal görevden alınmalarını ve yaptıkları hak ihlalleriyle orantılı bir şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz.”)