Son Dakika Haberler

“Hepsi Tahliye” Balyoz’da ilk tahliye Albay Dursun Çiçek

“Hepsi Tahliye” Balyoz’da ilk tahliye Albay Dursun Çiçek
Okunma : 122 views Yorum Yap

imageBalyoz davasında tahliyeler heyecan yaratacak, AYM almış olduğu karar gözönüne alınarak balyoz hükümlülerinin tahliye kararları gelmeye başladı.

 Savcılık mütalaasında infazın durdurulmasını istedi. Kısa bir süre içerisinde de tüm Balyoz tutukluları için tahliye kararı verildi.
Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi’nin ihlal kararına uyarak Balyoz sanıklarının tamamının tahliyesine karar verdi.

Balyoz’ davasında kararı alacak heyetin başkanı Özlem Karaçam… Mahkeme Başkanı Karaçam ile üyeler Berrin Çelen, Mübeccel Saraçoğlu ve Tülin Akbey şu sıralarda tahliye taleplerini değerlendiriyor. Bu arada, Balyoz sanığı Dursun Çiçek’in kızı Av. İrem Çiçek ise, sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada “Karar yazılıyor, bekliyoruz. Henüz kararı almadık” dedi.
Anayasa Mahkemesi’nin Balyoz kararının ardından savcının, mahkemeye “infazın durdurulması” yönünde mütalaa verdiği öğrenildi.

İLK TAHLİYE KARARI GELDİ

Albay Dursun Çiçek’in avukat kızı İrem Çiçek, Twitter’daki hesabında, “Ve tahliye kararı verildi” diye yazdı. Ardından o tweetlerini silerek “karar yazılıyor bekliyoruz!” dedi.

Balyozbelge
imageimageimage