Son Dakika Haberler

BEYAZ MARTI İSMİNİN YARATICISI MARAL ÖZTEKİN’İ KAYBETTİK

BEYAZ MARTI İSMİNİN YARATICISI  MARAL ÖZTEKİN’İ KAYBETTİK
Okunma : Yorum Yap

“Beyaz Martı” sloganının yaratıcısı Maral Öztekin’i de kaybettik. Maral 1984 genel kurulunda yönetici seçildi ve genel sekreter olarak altı dönem güçlü Sarıyer kadrosunun vazgeçilmezlerinden biri oldu.

Yönetim kuruluna müthiş bir dinazim kazandırdı. Kendine has özel buluşları ile kulüpte hayli yenilikler yapıldı.

Her hafta pazartesi ve Cuma günleri bülten yayınlayarak kulüp çalışmalarını basına yansıttı ve kısa bir süre sonra basının dikkati Sarıyer S.K. üzerine yoğunlaştı.

Gazetecilerle müthiş bir dostluk kurarak kulübün tanıtımına büyük destek oldu. Sarıyer’in seyircisi az olduğu için çeşitli arayışlara girdi. Televizyonlar, radyolar, buzdolapları, yün ve sair maddeler dağıtarak seyircinin maçlara gelmesine yardımcı oldu.

1986 da sezon açılışında yaptığı konuşmada Fener’in Kanaryası, BJK nin Kartalı, G.S. yın Aslanı var. Bizim niçin olmasın. Bizim de BEYAZ MARTI olsun diyerek Sarıyer’in sloganını yarattı.

Bu güzel slogan hala devam etmektedir. Bu konuşmasından beş altı ay sonra bana şöyle dedi: “Balcı bir slogan attık ortaya. Aradan çok geçmedi, o kadar mutluyum ki, baksana Beyaz Martı Kuaför, beyaz martı kafeterya yazan tabelalar görüyorum, bundan da çok mutluyum” dedi.

Yöneticiliği bıraktıktan sonra da kulüple ilişkisini kesmedi devam ettirdi. Bir ara BJK de CEO olarak da görev yaptı. Ne var ki berbat bir hastalığa yakalandı ve sahalardan, dernek çalışmalarından uzaklaştı. Başta Polis Dernekleri ve pek çok derneğin başkan ve yönetici olarak görev yapan Maral Öztekin’i maalesef kaybettik.

Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

İbrahim Balcı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)