Son Dakika Haberler

CHP Millet Vekiline Ölüm Tehdidi Yapıldığı İddia Edildi

CHP Millet Vekiline Ölüm Tehdidi Yapıldığı İddia  Edildi
Okunma : 69 views Yorum Yap

Mahmut Tanal CHP Millet Vekili Mahmut Tanal bam teline bastı. Kamuda başörtüsü serbestliği için dava açan ve iligili yönetmelik için iptali için uğraşan Mahmut Tanal yapmış olduğu açıklamada partim adına değil kendi adıma dava açtım dedi.
Demokratikleşme Paketi’nin açıklanmasıyla birlikte kamuda türbana yasal izin çıktı.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, demokratikleşme paketiyle getirilen kamuda başörtüsü serbestisi ile ilgili yönetmeliğin iptali için Danıştay’a başvurdu.
Tanal, dava dilekçesinde, Bakanlar Kurulu Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Kararın yürürlüğe konulmasına ilişkin kararla, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan kadın personelin başı örtülü olarak görev yapabilmelerine izin verildiğini hatırlattı.
İtiraz nedenlerini de sıraladığı dava dilekçesinde söz konusu kararın uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların doğmasına neden olacağını savunan Tanal, “Kararın açıkça hukuka aykırı olması nedeniyle öncelikle yürütmesinin durdurulmasına ve yapılan yargılama sonucunda değişikliğin iptaline, yargılama giderleri ve ileride doğabilecek vekalet ücretinin davalı idareye yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim” ifadesine yer verdi.
‘BAŞVURU KİŞİSEL’
Parti Genel merkezinde düzenlenen CHP TBMM Grubu’ndan ayrılışı sırasında Tanal, başvurusunun kişisel olduğunu ve parti adına yapmadığını söyledi.
ÖLÜM TEHDİDİ ALIYOR
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, bu başvuru sebebiyle Tanal’ın ölüm tehditleri aldığını iddia etti