Son Dakika Haberler

DOSTLARI EFSANE EYÜP ODABAŞI İFTARINDA BULUŞTU

DOSTLARI EFSANE EYÜP ODABAŞI İFTARINDA  BULUŞTU
Okunma : 181 views Yorum Yap

Eyupodabasi
Sarıyer camiasının Sarıyer Spor Kulübü ile özdeşmiş ismi Eyüp Odabaşı, sağlığında her yıl düzenlemiş olduğu Geleneksel iftarını vefatının 1. Yılında Ailesi tarafından devam ettirilerek, Eski sporcular, yöneticiler ve dostları ile yeniden iftarda buluşularak anılar tazelendi, Efsane yaşanılan güzel hatıralar ile anıldı.
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Yenimahalle’de deniz kenarında bulunan parka Cuma günü İftar düzenlemiş ve parka Eyüp Odabaşı Sporcular Parkı ismi verildi.
Sarıyer Spor Kulübü Eski Başkanlarından İbrahim Balcı günün anısına hatıralarını sosyal medya’da yazdı.
 
EYÜP ODABAŞI’NIN İFTARINDA BULUŞTUK…
Merhum Eyüp Odabaşı, son on yıldan beri her yıl Ramazan ayında bir gün sırf sporcu, ve yönetici arkadaşlarına iftar verir. Çok yakını dostlarını da davette eksik etmez. Acaba bu ramazan da ne olacak diye düşüncemiz de yanıldık. Kardeşi Arif Odabaşı “Ağabeyimin her yıl verdiği iftar devam edecek” dedi. Tabii ayrıca kafeterya verdiği günlük iftar hariç, o devam edecek… Anlaşıldı.
Adnan Özcan, Eyüp Şengün, Arif Odabaşı ile birlikte bir ardaya geldik. Adnan eski listeleri çıkardı ve tespit edilen kişilere telefonları yaptık, daveti bildirdik. Buluşma ve iftar yeri Maden sırtındaki Mehmet’in (Aykan Bayraktar) idi. Teker teker davet edilenler geldi. Yoğun bir kalabalık vardı. Ailesi, Sarıyerli bir kısım yönetici ve halen görev yapan yönetim kurulundan bir kaç kişi, eski takım arkadaşları ve yöneticiliği döneminde futbol oynamış arkadaşları. Bir de kendi döneminde yöneticilik yapanlar ile çok yakınları, hatta genç takım yıllarındaki arkadaşları da geldi.
Cihat Susever Antalya’dan, Mücellip Pehlivan Lüleburgaz’dan, Fevk i Açıkgöz ve Cengiz Güzeltepe Kocaelinden…Erhan Aslan Tekirdağ’dan, Metin Karaca bir başka uzak yerden… İstanbul’un değişik yerlerinden gelen oldu.1970/71 sezonunda şampiyon olan takımla, 1981/82 sezonunda şampiyon olan takımdan gelenlerin sayısı hayli fazla idi.
Futbolcuları yeniden eski bir yönetici gözü ile tek tek inceledim. Bu adamlar ne kadar olumlu işler yapmışlardı. Olumlu işler yapanlar onurlu insanlardır da… Ne kırgınlıkları ne dargınlıkları ve ne de art düşünceleri vardı. O günün koşullarında ellerinden gelen her türlü gayreti gösterdiler…
Şöyle bir transfer piyasasında dolaştım da aklımı kontrol ettim. İşin içinden çıkamadım. Garo gibi bir santrafor bu gün kaç milyara alabilrsini?.
Santrafor olarak Hayri’yi, kaleci olarak Cihat ve Erhan Aslan ne kadar para teklif edilebilir. Hele şu Cengiz Güzeltepe’ye biçilecek fiyat ne kadar olabilir? Cengiz gibi bir futbolcu bugün süper ligde var mı? Varsa kaç tane var…
Hele Engin Ülker, bu müthiş yetenek nasıl gözardı edilebilir. Transferine para yetir mi?
Uzun yıllardan beri Ender İçden gibi kurşun hızı ile giden bir sol açık çıktı mı meydana. Erdin Yücel gibi bir savaşçı şimdi hangi para ile transfer edilebilir.
Adnan Özcan’a hangi fiyat biçilir. Emin İlhan, Cengiz Oğuz, Eyüp Şengün, Zeki Yazıcı, Muammer Yılmaz, Hüseyin Gülümser, Serdar Gücüyener ve diğerleri kantara konulsa ağırlıkları bugün şunu isterim bunu isterim diyen futbolculara üç basarlar… Bir başka gün diğerlerini konu ederim. Sıcağı sıcağına bu kadar… Yemek duasını Bayram Ali Koç yaptı. Sami Canel Eyüp ile ilgili güzel şeyler söyledi. ailesi adına da ben konuklara teşekkür ettim ve bir anımı anlatarak iftarı sonlandırdık.
Gelenlere binlerce teşekkür. Seneye tekrar buluşmak ümidiyle.